zip

Dobry den,mel jsem dopravni nehodu a nemel jsem pojistku.Vinik nehody jsem nebyl.Mam narok na odskodneni??

Nejlepší odpověď
Miroslavst

NE!!!! a počítej s tím, že mít pojistku je vaše povinnost.

http://www.no­vinky.cz/finan­ce/224003-zmasakroval-autem-cyklistku-a-ze-sebe-udelal-dozivotniho-dluznika.html

Další odpovědi
Josse

Lidi,odpovidejte na to co se Vas clovek zepta,kdyz uz otevrete tu hubu,tak bezte k jadru veci a ne co clovek vi i bez vas.Ja jsem se ptal viz otazka a nekteri misto odpovedi jak to je me jeste servou coze jse jsi to dovolil jed bez pojistky..Jste magori?????Otazek padlo nekolik,ale jen pro info.nevedel jsem,ze auto nema pojistku.Jinak oztazka stale plati.Dekuji za radu nebo figl jak nato.Kazda kacka dobra..

standa

Pokud nemáte uzavřené havarijní pojištění a pokud není identifikován viník nehody, tak máte smůlu a žádné odškodnění nedostanete.

K penězům se dostanete jedině přes zákonnou pojistku viníka nehody.

Předpokládám, že když píšete, že „neměl jsem pojistku“, tak jste měl na mysli havarijní pojistku a nikoli zákonné pojištění.

Bičiště

Nedivím se, že se pán při čtení odpovědí dopálil. Nárok na odškodnění samozřejmě má.Každý majitel vozidla musí mít povinné ručení a toto povinné ručení se týká právě škod, které já se svým vozidlem způsobím druhému. Postižený samozřejmě nesmí být nečinný,za svou věcí musí jít,spolupracovat s viníkem nehody a ten by měl škodu kterou způsobil oznámit své pojišťovně.

cukrar

Koleka Bičiště má pravdu.
Viník nehody přesněji jeho pojišťovna Vám musí vyplatit odškodnění, přesněji uhradit škodu.
To že jste neměl vy pojištění, nemá vliv na nehodu a její příčiny.
OK?

venkovan

Pokud jste neměl zaplacené povinné ručení můžete počítat i s pokutou za to, že jste jel s autem bez něj. Dokonce viník to může otočit proti vám – to auto na silnici nemělo co dělat.
Vědět či nevědět – povinností řidiče před jízdou si to zjistit, vzít všechny doklady k jízdě, kde je doklad o zaplaceném povinném pojištění.
Nicméně bývaly doby, kdy ještě půl roku po termínu platby některé druhy pojištění klienty chrání, ale pojišťovna od něj musí vyžadovat vyrovnání. Ale jak u PR nevím.

erdbeere

Dobrý den, pokud jste měl nehodu a nebyl jste pojištěn, vůbec nevadí. Pokud máte zájem, můžu Vám to vše prošetřit, ale potřebovala bych vědět více. Jak je to dlouho, co se to stalo apod. V případě zájmu mi napište na erdbeere@centrum.cz