Martin1001

Dobrý den, máme za DÚ napsat úvahu o zlomyslné lži, nevím, jak to mám napsat.

Nejlepší odpověď
IQ tykve

To by ti poradili jedni ze zdejších, ale nesmím jmenovat !

Jinak : LEŽ
(úvaha)
Co je to vlastně lež? Mohli bychom říci, že lež je vědomě projevená nepravda, ale můžeme sem zařadit i zatajování špatných známek nebo důležitých informací.
Každý z nás už někdy lhal a kdo tvrdí, že ne, tak je to lež.
Důležité je, abychom si svou chybu uměli přiznat a samozřejmě napravit.
Určitě jsme se všichni setkali se dvěma druhy lží, a to milosrdnou a zlomyslnou.
Milosrdnou lží se většinou snažíme dotyčné osobě něco nalhat, abychom jí neublížili.
Když z našich úst vylétne milosrdná lež, mnohdy si to ani neuvědomíme. A to mi určitě dáte všichni za pravdu.
Na druhou stranu zase zlomyslnou lží se snažíme dotyčného úmyslně poškodit a pošpinit ho.
S tímhle typem lži se většinou setkáváme v časopisech o velice známých osobnostech a určitě to není jen v časopisech, ale i v obyčejném životě.
Lež, ať milosrdná nebo zlomyslná je špatná věc. Měli bychom se jí velikým obloukem vyhýbat, protože: ,,Lež má krátké nohy". A z tohoto přísloví plyne, že na jakoukoli lež se většinou přijde a pravda si najde cestu a ukáže svou tvář.
A protože je pravda, je i spravedlnost, která je v životě stejně důležitá.