Dobrý den, máme skoro 7 letou rotwailerku,na­rodila se nám dcera,fenka na ni vrčí,vypadá to že žárlí.

Když mám malou třeba na klíně(je jí půl roku)nechce ke mně naše fenka ani přijít a dělá jakoby uraženou a kouká se jinam i když na ni zavolám,když ji hladím a omylem se ji dotkne i malá, tak zavrčí, přitom malou od psa držíme,takže žádné ubližování ze strany dítěte nehrozí, aby pes měl důvod vrčet. Je fakt, že i když pes je vycvičený a poslechne na slovo, nemůže překousnout to, že najednou je tu někdo komu se věnujeme víc i když se snažíme naší fence věnovat, chodíme na dlouhé procházky, hladíme jí, vše jako dřív, stejně si zavrčí..Nevim jestli je to žárlivost, nebo ji prostě nemá ráda.Nevím jak jí za to vrčení potrestat, aby sem v ní nevypěstovala ještě věčí nenávist vůči dceři.Taky si myslím, že sme se k ní dřív chovali jako k dítěti i když sme 100% poslušnost vždy požadovali.Nikoho nikdy nenapadla a štěňata už taky měla,fenka žije s námi v bytě.Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
Drap

Je to víceméně normální reakce každého staršího psa. Do její smečky se vloudil někdo jiný, zabírá pozornost pánů a na ni je méně času. Držet psa příliš dlouho od dítětě asi neni nejvhodnější. Spíše bude nutno je dát dohromady. Při každém přiblížení bez výhružné reakce hodně chválit. Postupně si většina psů zvykne a vezme dítě za dalšího člena smečky.

Další odpovědi
mojitek

Tak za prvé : toto chování zcela určitě není normální! Pes je natolik inteligentní aby poznal,že jde o „mládě“ na kterého se nevrčí!Kdyby tohle udělal ve smečce štěněti alfa samici,tak by dostal pořádný výprask nejen od ní,ale i od ostatních členů smečky.Zachovejte se stejnětak.Nenechá­vejte psa s děckem o samotě.Počkejte až zase na mimino zavrčí a dejte mu okamžitě najevo jak se má chovat.Nejdřív ústně-dost rázně- a jestliže to příště udělá znovu-třeba jen slabým náznakem,tak musíte použít fyzickou výstrahu spojenou s velmi rázným „nesmíš!“.Nejedná se o týrání,jde o to,že jestli tohle zanedbáte nebo necháte tomu volný průběh,tak se může stát neštěstí.Jste vůdce smečky a jako v přírodě vůdce smečky rozhodne co a jak se má dít.Nebo zajděte za odborníkem kynologem.

www

Chování psa je naprosto přirozené, je to „jeho revír“ a to dítě zatím do něj nepatří.
Stačí jen čas, určité hlídání psa zpočátku a on si zvykne. Postupně si to dítě zařadí do revíru a bude klid. Neboj.
Praxe

samicek333

fena si zvykne, ale nenechávala bych ji s dítětem samotnou

albert

Vycvičených psů, co poslechnou na slovo jsou plné černé kroniky. Ale vážně, tohle není žádná legrace, měla by jste se s problémem obrátit na zkušeného kynologa. Žádat o radu přispěvatele do tohoto webu asi nebude to pravé ořechové.

Adula.57

Náš pes zase žárlí na morče až tak že k ní přišel a počůral. Máma ho seřezala jako dítě když provede něco opravdu špatného a on se uklidnil. Ale jejich vražedné pohledy stále trvají… :)