IvaB.

Dobry den, mame problem s odpady domovnimi…

Bydlime v rodinnem dome kde prijezdova cesta je cca 500 m dlouha a blativa, prakticky bez nejakeho terenniho vozu se tam moc fungovat neda. V teto situaci k nam nechce zajizdet ani popelarske auto, ze pry by zapadlo. Tak nam starosta rekl ze mame davat popelnice na konec ulice a odpad si do nich vozit. Neni realne popelnice pokazde ke svozu tahat, neni jak tim blatem. Takze popelnice tam stoji cely tyden, nesmi se privazat protoze vsechno kolem neci je soukromy pozemek, plot apod. Ted nam popelnici ukradli, starosta uz nam novou dat nechce a starejte se jak chcete. Nevime jak toto resit, nemuzeme kazdy tyden kupovat novou popelnici, obec nechce ani udelat nejakou ochranu tyc nebo neco k cemu bychom popelnice privazali, je to bezvychodna situace a dost draha sranda. Je mozno nahradit popelnice nejakymi svozovymi pytly? Ze by je dodala svozova firma a spolu s ostatnimi popelnicemi obsahem odvezla? Existuje tato moznost? Jinak nevime co delat, poplatek zaplatit musime ale kam mame hazet odpad uz nam nikdo nerekne, nikoho nezajimame… Diky za odpoved.

Odpovědi
Drap

Pokud se tam nedostanou, tak tam samozžejmě zajíždět nemohou. Obec je povinná zajistit odvoz odpadů, ale vy máte povinost odpad připravit na svozové místo. Pytle, nevím jestli by vám firma brala, někde to nechtějí. Určitě by vám je ale nedávala zdarma, jsou to náklady navíc. Divíte se, že vám starosta nechce dát popelnici ? To neni v povinostech obce. U nás také platíme poplatky , ale popelnici si každý musel zakopupit sám

hanulka11

Bohužel to je starost toho každého, my např. vozíme popelnici 150m na rudlíku, taky nám sem nechtějí zajíždět a jestli je bláto nebo haldy sněhu nikoho nezajímá , kolikrát jsme vezli na saních a nebo bobech , prostě pokud chci aby mi ji vyvezli musím ji tam dopravit jinak mám smůlu a musím ihned po vyvezení popelnici zase uklidit …přeci ji nenechám ,aby ji někdo ukradl…své věci si musíme hlídat, mnohdy bohužel i za cenu nepohodlí

ale mě to přijde přirozené