drop

Zmizí vodní kýla sama, nebo budu muset na operaci?

Dobrý den, mám vodní kýlu, ale bojím se jít k lékaři. Chtěl bych se zeptat, jestli vodní kýla časem sama zmizí, anebo budu muset na operaci. Prosím pochopte, že je mi teprve 15, a tak se ve svém pubertálním období docela stydím jít k doktorovi. Předem děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
briketka10

Taky bych se nebála toto onemocnění se může
vyskytnout i u žen v jiné podobě, ale lékaře bych
se nebála, aby se něco vážnějšího nezanedbalo:

zdroj Wiki : https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Vodn%C3%AD_k%C3­%BDla
Diagnózu stanovuje urolog za pomoci sonografického vyšetření. Je nutné odlišit spermatokélu, varikokélu, zánětlivá a nádorová onemocnění varlat a nadvarlat.

Další odpovědi
JájsemRaibek

Neboj, u doktora budeš mluvit a ne psát, takže se stydět nemusíš.
Jinak na operaci jít nutně nemusíš, to posoudí lékař.