blood

dobry den mam v byte najemniky kterym zkoncila najemni smlouva pred dvema mesici jeste jsme neudelali novou a po tuto

dobu mi nezaplatili cele najemne jen cast ale nikdy jsem nechtela aby jsme predani penez podepisovali takze to nemam jak dolozit muzu se nejak branit aniz bych mela neco v ruce?
Doplňuji:
pro zzz prave ze uz dva mesice nemame sepsanou zadnou najemni smlouvu tak jsem chtela vedet jestli se muzu nak branit diky za odpoved

Nejlepší odpověď
cukrar

samozřejmě že se můžete bránit,
upozorněte je, že bydlí protiprávně ve Vašem bytě. Jedině dohoda a uhrazení částky je může ubránit od vystěhování…

Další odpovědi
BANAN93

já myslím že nějakej doklad o zaplacení potřebujou spíš oni

anonym

Ono to tak jednoduché zase není. U smlouvy se bere za samozřejmé, že pokud byla ukončena jejím uplynutím a nebyla sepsána smlouva nová, tak ta původní smlouva prostě pokračuje. Vzniká jakési vákuum, kdy „se čeká“ až bude nová smlouva vyhotovena.
Těžko by se prokazovalo, že nájemníci v bytě nesetrvali „v dobré víře“, že jim bude smlouva znovu vyhotovena. Mimo to mám dojem, že Vám ani tak nejde o to nájemníků se zbavit, ale spíše je naučit řádné platební morálce. Toho dosáhnete spíše tím, že vyhotovíte písemnou dohodu, v níž uvedete datum, do kdy uhradí dlužnou částku, a podložíte vážnost svých slov tím, že do dohody napíšete, že v případě, že nebude dluh v uvedené lhůtě uhrazen, tak bude tato skutečnost důvodem k okamžité výpovědi z podnájmu a dluh bude vymáhán soudně. Zde bude třeba také doložit, že neplacení nájmu včas a ve správné výši se opakovalo a nebyl to ojedinělý případ.
Jinak by to bylo, kdybyste po skončení doby nájmu nájemníky požádala, aby se vystěhovali a oni tam nadále bydleli.
Doklad o zapleceném nájmu je důležitější skutečně pro Vaše nájemníky, než pro Vás jako majitele nemovitosti. Oni tímto dokladem prokazují, že plní zákonnou povinnost nájemníka hradit nájemné. V zákoně je také uvedeno, za jakých podmínek a při jak dlouhém skluzu v placení lze nájemníka vystěhovat. Nájemních smluv najdete na netu řadu. Vyberte si tu, kde bude vše řádně rozepsáno a podrobně uvedeno. Stručná smlouva Vám sice ušetří čas při jejím vyhotovování, ale horší budou ztráty času při dohadování o každé hlouposti. Bydlela jsem u majitele nájemního domu a dávala mu dohromady účetnictví včetně smluv. Vím, co měl s nájemníky za patálie a jak bylo nesnadné se těch nepoctivých zbavit.

hanulka11

Pokud předají peníze máte pokaždé předat přijmový doklad a druhou část máte pro sebe pro kontrolu- pak nemohou nastat dohady.
Smlouvu jste měla sepsat hned ,aby navazovala – nemáte nic v ruce.Je to vaše blbost.

zzzzz

Podáte jim okamžitou výpověď z nájmu, pro nezaplacení, ovšem záleží na tom, jak jste si smlouvu napsali, pokud člověk nemá zkušenosti se psaním smluv, je vhodné oslovit notáře nebo právníka. Pár korun to sice stojí, ale člověk má jistotu, že nepřijde o tisíce. Pokud sem napíšete přesná ustanovení smlouvy, tak vám zkusím poradit víc, ale teď toho nejsem schopna, nevím co v té smlouvě máte.