pamoty

Dobrý den, mám tři děti ve věku 7,2,5 a 1,5 roku. Může nejstarší syn sedět uprostřed bez podsedáku připoutaný pouze páse

Dobrý den, mám tři děti ve věku 7,2,5 a 1,5 roku. Může nejstarší syn sedět uprostřed bez podsedáku připoutaný pouze pásem? Myslím tím na zsních sedačkách. Děkuji
Doplňuji:
nejstarší syn má 130 cm

Nejlepší odpověď
Bedy

Jakou výšku má nejstarší syn?
tady máte kdyžtak celý zákon, který o tomto pojednává: http://www.ap­pneu.cz/ap-files/361-2000-Sb.pdf
Doplňuji:
Tak to bohužel. Bude muset mít podsedák.

Další odpovědi
Drap

Nemůže. Nesplňuje výšku, ani váhu předepsanou vyhláškou. Musí mít sedačku, nebo alespoň podsedák.

anonym

ad Bedy – tazatelka neuvádí váhu, takže správná odpověď by byla, že lze, pokud přesahuje aspoň jeden parametr, což je váha 36kg nebo výška 150 cm.
viz průkazný odkaz:
http://www.li­dovky.cz/nova-pravidla-pro-deti-v-aute-dir-/ln-auto-aktuality.asp?c=A080421_­110731_ln-auto-aktuality_glu
Opakovaně varuji před nepřesnými radami, protože v těchto případech by tazatelé platili pokuty jen díky laickým výkladům legislativy.
Drap pravidelně plácá v právu, aniž by si byl jist, čímž se dopouští poškozování – viz taxativní textace v kodexu. Výklad neznamená „výšku a váhu“, ale výšku NEBO váhu!!

cukrar

Jen doplním info pro špatné rady, zkuste kouknout do zákonu 361/2000, §6, zdali je tam někde uvedeno, že může dítě do výšky 150cm nebo do 36kg, sedět v něčem jiném nežli AUTOSEDAČCE. Podsedák není autosedačka, bacha na to!!