blood

Dobry den mam takovej dotaz nemuzu se zbavit myslenky

porad dokola si v hlave rozebiram myslenku v hlave,pred 5 rokama jsem se porval v hospode prijeli tam policajti a jen me zkontrolovali a odjeli,nic vic…jenze ja si porad rikam co se jeste muze stat zda me muzou obvinit po tak dlouhe dobe…atd rikam si ze kdyby to chteli tak ze by me sebrali rovnou ten den…a neaz po tak dlouhedobe.Mam pritelkyni ktera je tehotna cekame dite a me myslenky se stupnuji co by ta policie jestemohla udelat…kazdy rika ze uz nic ze uzby to resili tenkrat tak nevim…diky za odpovedi krasny den

Nejlepší odpověď
uccello

Být na tvém místě, tak bych na ty policajty zašel a rovnou se zeptal, jestli je na mně něco vedený. Alespoň budeš mít klid. Ale stejně by ti něco poslali. Pokud se zdržuješ na trvalém bydlišti. Já mám to štěstí, že se na trvalém bydlišti nezdržuji mnoho let a všude hlásím přechodné korespondenční. A tisíckrát jsem už řešil úředníka hňupa, který to prostě musel poslat na trvalou. Pak jsou z toho akorát problémy.

Další odpovědi
Andělé

To Vaše svědomí Vás nenechává na pokoji,doslova Vás hryže. Roste tím ve Vás strach-ten je dobrý sluha,ale špatný pán.
Položte si upřímně otázku? Proč se tolik bojím?? Pouze jsem se porval nebo se při tom stalo něco více? Pokud tj.jak píšete,buďte v klidu,tyhle věci se řeší celkem rychle.
Dejte si ale pozor na Vaše myšlenky,mají neskutečně obrovskou sílu. Čím déle se strachem trýzníte,tím silněji roste a můžete si jím přivodit cokoliv.
Naučte se řešit problémy hned,nenechávejte je růst,jen tak docílíte vytouženého klidu.Přestaňte se zžírat,trýznit a už se konečně neobviňujte. Co se stalo,stalo se,neste si ponaučení a jděte v klidu dál.
Slunce dnes krásně svítí,tak se uvolněte a užijte si ho…já jdu zrovna ven…:))

zjentek

ta otázka postrádá základní vysvětlení, jakou újmu kdo tehdy utrpěl (zdravotní, majetková), jelikož pokud k žádné újmě na žádné straně nedošlo, tak to byla nejspíše jen bezvýznamná hospodská tahanice, o které možná neexistuje záznam ,)

anonym

Dobrý den. Myšlenky se snad ani nezbavujte, alespoň Vás to příště včas zastaví, abyste se nedospustil něčeho, co Vás potom bude strašit dalších 5 let.
Tak se podívejte, co na to říká zákon a dál už klidně spěte:

Autoweb – Rady a tipy

Promlčení přestupků
Ve smyslu ust. §20 zákona o přestupcích zaniká odpovědnost za přestupek v případě, kdy přestupek nebyl za rok projednán. Tím se rozumí, že nenabylo rozhodnutí právní moci. Ani tedy běžící řízení nestaví tu lhůtu a pokud rozhodnutí (lhostejno, kdy je vydáno) nenabyde právní moci do jednoho roku od spáchání přestupku, nelze přestupek projednat. Přestupek je tedy po roce, takříkajíc, promlčen, i když to není promlčení v klasickém slova smyslu.

Jedinou dobou, která běh lhůty staví, je situace, kdy pro ten samý skutek je vedeno trestní řízení (tzn. že je to původně kvalifikováno jako trestný čin a pak se to překvalifikuje na přestupek)

§20 zákona o přestupcích:

(1) Přestupek nelze projednat, uplynul-li od jeho spáchání jeden rok; nelze jej též projednat, popřípadě uloženou sankci nebo její zbytek vykonat, vztahuje-li se na přestupek amnestie.

(2) Do běhu lhůty podle odstavce 1 se nezapočítává doba, po kterou se pro tentýž skutek vedlo trestní řízení.“

Reezo

No pokud vím, tak rvačka by se mělo řešit jako přestupek, pokud to nebylo nějak nepřiměřené, nebo jsi ho nedobil… pokud nebyli svědkové, tak je to slovo proti slovu. Jinak obecně platí, že pokud se přestupek nebude řešit během jednoho roku, tak je promlčen a nemůže se to znovu řešit… Zase něco jiného je, pokud na vás ta jistá osoba podala třeba trestné oznámení. Pokud jste to vyvolal vy a byli svědkové, tak záleží potom na tom, jak moc jste mu popřípadě ublížil a jak moc škodlivé pro veřejnost to bylo… pokud šlo o sebeobranu, tak je právo na vaší straně. Myslím si, že by nemělo hrozit nic vážného.