v

dobrý den,mám problém poslal jsem včera peníze do Anglie za mobilní telefon,po převzetí peněz mi podvodník oznámil,že mi

dobrý den,mám problém poslal jsem včera peníze do Anglie za mobilní telefon,po převzetí peněz mi podvodník oznámil,že mi nic nepošle,jak se brániit?poradíte mi?chjo

Nejlepší odpověď
Deli

No, můžeš podat trestní oznámení, nejspíš ale ničeho nedosáhneš. Ale především to zveřejni na netu, napiš to tam, kde jsi na něj narazila, do diskusního fóra atd. Jinak – hlavně si to pamatovat! Takovéto podvody se dělají s mobily, s dalším elektrem, dokonce i s auty. Kupuj od prověřených obchodů, plať ať po dodání a především – velice výhodné nabídky jsou většinou podvody.

Další odpovědi
terry

Těžko. Je to tak, jsak píše Deli.
Je to ponaučení pro příště, abys kupoval jen od prověřených prodejců.
Můžeš se zeptat advokáta, co dělat, ale asi ti moc nepomůže.

anonym

nikdy neposílat peníze předem!

mám zkušenost s jedním portálem a pošlu předem, včetně dopravného. Ale známe se léta.

Mapel

Je to stále stejná písnička. Neposílejte peníze předem.

Conchus

Poradím: zaplatil jsi za blbost. Ber to jako příspěvek na léčbu.