Avatar uživatele
Micon

Dobrý den, mám otázku ohledně mé kamarádky. Je to manipulátorka. Jak se proti tomu bránit?

Známe se už něco přes osm let, nikdy jsem si ale nevšímala, v čem všem mě ovlivňuje. Jenže poslední dobou mě na to upozornilo několik lidí (navzájem se neznají), tak jsem se tak zamyslela a přišla na to, že mě doopravdy negativně ovlivňuje. Na mé současné škole jí nikdo nemá moc rád kvůli jejímu tak trochu výstřednímu chování, a nekamarádí se s nikým jiným tak, jako se mnou. Jenže podle mě to přerůstá až v nezdravou závislost, všude chce chodit se mnou, když jsem si sehnala brigádu, ihned se tam zapsala taky. Mé ostatní kamarády i přes mé protesty pořád uráží a nemluví o nich hezky. Když jsem s ní na chvíli úplně přerušila kontakt (po jedné velké hádce), nějakou dobu to vydrželo, jenže přece jenom se známe dlouho a mě je líto kamarádství ukončit. Proto se chci zeptat, jestli nemáte někdo podobnou zkušenost, a jak se proti takovým lidem bráníte? Je možné nenechat se ovlivňovat?
Děkuji za odpověď

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? iceT, bolak, Klára K., marci1, Luciet před 3745 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
redy

Že se necháš ovlivňovat je tvůj problém.
Asi je silnější osobnost, když má na tebe takovej vliv.
Nebo nevíš co je sprvný a co špatný?

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Samozřejmě, že je možné nenechat se ovlivňovat. Jenom si nejsem jistá, kdo konkrétně tebe ovlivňuje. Pokud tě nezačalo proti kamarádce, s níž se znáš už 8 let popichovat okolí, tak jste si rozumněly. To je dost zarážející skutečnost. Její chování ti nevadilo 8 let! Zkus se zamyslet nad tím, kdy ti vadit začalo a proč.
Zapomeň na všechny řeči svého okolí. Nemyslím si, že tvá kamarádka je opravdu tak špatná. Zřejmě bude sama sebou, okolí jí tuto osobitost závidí a popuzuje proti ní i tebe. Manipulátoři jsou i ti tví noví kamarádi. Teď zbývá otázka, co si o celé této záležitosti myslíš ty sama. Neměla bys být tak ovlivnitelná. Znovu opakuji, zamysli se nad celou touto situcí. Pokud cítíš, že s tebou někdo manipuluje, tak s ním omez styky, prostě se mu snaž vyhýbat.
O kamarádství si myslím, že není nic špatného na tom chtít být se svou kamarádkou co nejčastěji. Obtěžovat by to ale nemělo ani jednu z Vás. Chce to spolu mluvit a umět spolu mluvit o všem. Kamarádství je o tom, že se mohu na druhého člověka spolehnout, že někdy pomůže on mně, jindy já jemu. Věř tomu, že dobrý kamarád se nehledá lehce. Můžete se pohádat, můžete mít na různé problémy různé názory, ale podstatné je rozumět si.
Zvaž dobře, jestli osmileté kamarádství bylo tak špatné. Jestliže jsi přesvědčená, že kamarádka je pro tebe natolik negativním člověkem, potom jí to otevřeně řekni. Jednoduché je dlouholeté kamarádství ukončit. Těžko se ale bude lepit dohromady, když zjistíš, že ti ostatní kamarádíčkové jsou jenom povrchní fracci, kteří budou velmi spokojení, že pro změnu tě zmanipulovali sami.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
beer

Nejjednodušším způsobem obrany je ignorace buď jen jejích názorů, nebo přímo samotné osoby a přestat se s ní stýkat úplně..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Manipulátor Tě bude manipulovat stále a Ty se budeš cítit čím dál hůře. Spoléhá se, že jsi „dobrák“ a necháš si to líbit. Jediná rada je : zrušit veškeré styky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Reezo

Je jen na tvém mozku, jestli rozezná manipulaci a jestli vyhodnotí vhodnou obranu. Já osobně pečlivě poslouchám co mi kdo říká a zkouším najít nějaké spojitosti. Manipulace je každodenní chléb lidstva. Každý manipuluje i nevědomě. Všechno je to o tom, jak dotyčný jedinec vyhodnocuje informace. Budeš muset začít jinak hodnotit ty informace, které ti někdo sdělí 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Každý je stále někým ovlivňován, někdo více, někdo méně. Pokud tě stále manipuluje, najdi si jinou kamarádku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Funna

pokud se od ní nedokážeš odpoutat, tak už jsi na závislá a to není dobře…to co píšeš není kamarádství, ale manipulace…co si vlatně pod slovem „kamarádství“ představuješ?…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
petra15

Ona je jen dominantnejsi nez ty a ty mas ted tu jedinecnou moznost se neco „do zivota"naucit(dalsi by prisla treba az za 20 let).Kontakt s ni kazdopadne neomezovat a "pouzit“ ji k „vlastnimu rustu“- tak jako pouzivala ona tebe, vis jak to myslim ?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Luciet

Můj přítel, který má zálibu v psychologii mi jednou řekl, že manipulace s lidmi je poměrně jednoduchá. Záleží na tom dobře vědět, co opravdu chceš! A stejně tak bych se já i bránila. Pokud ti něco na kamarádce vadí, pokus se jí to vhodnou formou říci. A společně najít nějaké řešení…

před 3743 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

a v čem konkrétně? uveď nějakej příklad jak s tebou manipuluje..

před 3744 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek