Dobrý den, mám otázku. Mohu použít k občasné práci dílnu, která není provozovnou, ale jen dílnou „hobby“?

Musím mít jako OSVČ (zámečnictví) trvalou provozovnu, i když bych ji využíval jen občas a nebo mohu v případě potřeby používat dílnu, kterou jsem měl než jsem začal podnikat? Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
Drap

Samozřejmě, nikde neni určeno jakou a kde musíte mít provozovnu. Sídlo podnikání bude na vaši adrese a co a jak děláte už nikoho nezajímá. Trošku jiná situace by byla při zaměstnávání dalších lidí, tam už by musely být splněné určité podmínky.

Další odpovědi
Mapel

Trvalá provozovna není předepsaná. Pokud pracuješ sám, tak není problém. Projdi si ARES a 80% soukromníků nemá nahlášenou provozovnu. Jako zámečník přece pracuješ u zákazníka. Ten drobet si dělám doma. Tím máš vymalováno. Řešim to denně.

Michal Kole

Já myslím, že problém asi bude s kolaudačním rozhodnutím. U dílny je taky důležitá bezpečnost práce a opatření, např. protipožární, úraz elektrickým proudem,…