Avatar uživatele
Registrovaný

Dobrý den mam narok na vracení penez?

Zakoupila jsem zlatý naramek, u kterého došlo k upadnutí kousku naramku bez jakéhokoliv tlaku a zatížení takže jsem zboží vratíla a požadovala vracení penez protože zboží nevěřím, byla sepsana reklamace, dnes jsem byla na prodejně a byl mi nabídnut opravený a sletovany naramek nebo jiné zboží v této hodnotě. Naramek jsem kupovala 24.12 a reklamovala 27.1 takže jsem ho měla měsíc. . mám narok na vracení penez? Děkuji Katka

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Pokud se závada vyskytla do 6 měsíců od prodeje (uzavření kupní smlouvy), má se za to, že vada existovala již při převzetí zboží (uzavření smlouvy) - a tudíž máš právo na zrušení kupní smlouvy a tedy i vrácení peněz.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

Jak píše gecco, do půli roku od koupi máš právo na vrácení peněz.
Prodávající se Ti samozřejmě bude snažit vnutit opravené zboží, ale pokud ho nechceš, trvej na vrácení peněz, zrovna tak Tě nesmí nutit, aby sis vybrala něco jiného v téže hodnotě.


Avatar uživatele
Stříbrný

Ne, nemáš.
Reklamace se řeší tak, že se opraví, nelze li opravit, vymění. Pokud se závada opakuje-pozor, stejná závada, tak teprve po druhé opravě-při třetí závadě máš nárok na odstoupení od smlouvy a vrácení peněz.
Ale jde to i dříve na základě dohody.


Avatar uživatele
Bronzový

Raibek je mimo. Zapomíná na lhůtu 6 měsíců od koupě tak, jak píše Gecco a Hykam.

Jen upřesním, že postup jste zvolila správně, tj. šla jste a reklamovala jste. Pokud řetízek opravili bezplatně, potom souhlasili s reklamací. Už při sepisování reklamačního protokolu se Vás měl prodávající zeptat, jak si přejete reklamaci řešit, a protože je to do 6 měsíců od koupě, tak při uznané reklamaci se tím musí prodávající řídit. Máte přitom právo rozhodnout, zda-li chcete řetízek opravit, vyměnit, budete požadovat slevu z kupní ceny nebo odstoupíte od kupní smlouvy (= vrácení peněz).


Avatar uživatele
Pokročilý

Občanský zákoník
Shoda s kupní smlouvou
§ 616
(4) Rozpor s kupní smlouvou, který se projeví během šesti měsíců ode dne převzetí věci, se považuje za rozpor existující již při jejím převzetí, pokud to neodporuje povaze věci nebo pokud se neprokáže opak.
http://zakony.centrum.cz/…

Podle tohoto bych řekla, že můžu požadovat vrácení peněz.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Nakupování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Nakupování

Zlatý Drap 415
Zlatý gecco 273
Zlatý hanulka11 271
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 238
Zlatý briketka10 148
Zlatý annas 143
Zlatý ReHu 132
Zlatý iceT 109
Zlatý led 109

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.