Avatar uživatele
Katka79

Dobrý den mam narok na vracení penez?

Zakoupila jsem zlatý naramek, u kterého došlo k upadnutí kousku naramku bez jakéhokoliv tlaku a zatížení takže jsem zboží vratíla a požadovala vracení penez protože zboží nevěřím, byla sepsana reklamace, dnes jsem byla na prodejně a byl mi nabídnut opravený a sletovany naramek nebo jiné zboží v této hodnotě. Naramek jsem kupovala 24.12 a reklamovala 27.1 takže jsem ho měla měsíc. . mám narok na vracení penez? Děkuji Katka

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3321 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Pokud se závada vyskytla do 6 měsíců od prodeje (uzavření kupní smlouvy), má se za to, že vada existovala již při převzetí zboží (uzavření smlouvy) – a tudíž máš právo na zrušení kupní smlouvy a tedy i vrácení peněz.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Hykam

Jak píše gecco, do půli roku od koupi máš právo na vrácení peněz.
Prodávající se Ti samozřejmě bude snažit vnutit opravené zboží, ale pokud ho nechceš, trvej na vrácení peněz, zrovna tak Tě nesmí nutit, aby sis vybrala něco jiného v téže hodnotě.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
JájsemRaibek

Ne, nemáš.
Reklamace se řeší tak, že se opraví, nelze li opravit, vymění. Pokud se závada opakuje-pozor, stejná závada, tak teprve po druhé opravě-při třetí závadě máš nárok na odstoupení od smlouvy a vrácení peněz.
Ale jde to i dříve na základě dohody.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
McArthur

Raibek je mimo. Zapomíná na lhůtu 6 měsíců od koupě tak, jak píše Gecco a Hykam.

Jen upřesním, že postup jste zvolila správně, tj. šla jste a reklamovala jste. Pokud řetízek opravili bezplatně, potom souhlasili s reklamací. Už při sepisování reklamačního protokolu se Vás měl prodávající zeptat, jak si přejete reklamaci řešit, a protože je to do 6 měsíců od koupě, tak při uznané reklamaci se tím musí prodávající řídit. Máte přitom právo rozhodnout, zda-li chcete řetízek opravit, vyměnit, budete požadovat slevu z kupní ceny nebo odstoupíte od kupní smlouvy (= vrácení peněz).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lota

Občanský zákoník
Shoda s kupní smlouvou
§ 616
(4) Rozpor s kupní smlouvou, který se projeví během šesti měsíců ode dne převzetí věci, se považuje za rozpor existující již při jejím převzetí, pokud to neodporuje povaze věci nebo pokud se neprokáže opak.
http://zakony­.centrum.cz/ob­cansky-zakonik/cast-8-hlava-2?strana=2

Podle tohoto bych řekla, že můžu požadovat vrácení peněz.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Nakupování