Dobrý den,mám nárok na odstupné? Odcházím 26.12.2010 na mateřskou,zaměs­tnavatel v květnu 2011 stěhuje výrobu do Rumunska

Nejlepší odpověď
Jambalaya

Samozřejmě, že máte, bez ohledu na to, zda budete na mateřské či ne. V případě, že pro vás zaměstnavatel nebude mít práci v současném místě výkonu práce, musí vám dát odstupné.
Také by se ale mohlo stát, že vzhledem k té mateřské vám zaměstnavatel nedá nic s tím, že budete stále zaměstnancem. Pak se odstěhuje do Rumunska a už ho nikdy neuvidíte, budete mít však stále neukončený pracovní poměr a budete ho nahánět od čerta k ďáblu.
V podstatě záleží na tom, jak je rozumný a jak chce mít věci v pořádku.