Dobry den.Mam na vas prosbu.

V listopadu 2009 jsem byl nepravomocne odsouzen za §176/1 a § 215/1 k podmince 5 mesicu se zkušebni dobou na 18 mesicu.Odvolal jsem se ne do više trestu,ale že se skutek pod §215/1 nestal.Bude se na me vztahovat novela k 1.1.2010?Dekuji
B.

Odpovědi
standa

´Amnestie´ se na vaši trestnou činnost NEVZTAHUJE.

§ 198 Týrání svěřené osoby (dříve § 215) je i nadále trestným činem a navíc i se zvýšenou trestní sazbou… ale vás se bude týkat sazba původní

§ 348 Padělání a pozměnění veřejné listiny (dříve § 176) je i nadále trestným činem a navíc se zvýšenou trestní sazbou.

Co se týká odvolání, tak to ´poběží´ standardně jako za platnosti starého zákoníku.