Avatar uživatele
Registrovaný

Dobrý den,mám jedinou dceru a chtěla bych,aby po mé smrti zdědila veškerý můj majetek.Musím proto sepsat závěť?Děkuji

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Pokud máš manžela, tak v případě tvé smrti dědí ze zákona manžel a dcera. V případě manželů, bude tvoje polovina majetku rozdělena na poloviny, manželovi a dceři rovným dílem. V případě že manžel neni, vše zdědí dcera i bez závěti. Samozřejmě i s případnými dluhy.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Nikdo ti nedá správnou odpověď, ale můžeš si přečíst toto : http://www.pravnik.cz/…


Avatar uživatele
Registrovaný

Ještě před smrtí bych doporučoval rovnou majetek převést, je to pak pro následující dědice úspora. Zde je sazebník http://www.finance.cz/…


Avatar uživatele
Registrovaný

Dědění ze zákona (intestátní dědická posloupnost)
K dědickému nástupnictví podle zákona dochází tehdy, zemře-li zůstavitel bez zanechání platné závěti. Do okruhu zákonných dědiců se řadí manžel nebo partner, příbuzní v přímé linii, příbuzní v pobočné linii, osoby, které žily se zůstavitelem nejméně po dobu jednoho roku před jeho smrtí ve společné domácnosti a z tohoto důvodu pečovali o společnou domácnost nebo byly odkázány výživou na zůstavitele. Jsou celkem čtyři skupiny.
První skupina - § 473 obč.zák.:
dědí zůstavitelovy děti (syn, dcera) a manžel nebo partner ( zákon č. 115/2006 Sb., o registrovaném partnerství), každý z nich stejným dílem. Nedědí-li některé dítě, dědí jeho potomci.
Druhá skupina - § 474 obč.zák.:
Nedědí-li zůstavitelovi potomci, dědí manžel, partner, zůstavitelovi rodiče a dále ti, kteří žili se zůstavitelem nejméně po dobu jednoho roku před jeho smrtí ve společné domácnosti a z tohoto důvodu pečovali o společnou domácnost nebo byly odkázáni výživou na zůstavitele. Dědici dědí stejným dílem, manžel nebo partner vždy nejméně polovinu dědictví.
Třetí skupina - § 475 obč.zák.:
Nedědí-li manžel, partner, ani žádný z rodičů, dědí zůstavitelovi sourozenci ( bratr, sestra) a ti, kteří žili se zůstavitelem nejméně po dobu jednoho roku před jeho smrtí ve společné domácnosti a z tohoto důvodu pečovali o společnou domácnost nebo byly odkázáni výživou na zůstavitele. Nedědí-li některý ze sourozenců, dědí stejným dílem jeho děti
Čtvrtá skupina - § 475a obč.zák.:
Nedědí-li žádný dědic ve třetí skupině, dědí stejným dílem prarodiče zůstavitele (děd, bába) a nedědí-li žádný z nich, dědí stejným dílem jejich děti (tj. strýc, teta).

Dědictví, které nenabude žádný dědic, připadne státu ( § 462 obč.zák.).

takže doporučuji sepsat závěť za pomoci notáře, aby měla správně všechny náležitosti (stačí napsat datum na špatné místo a závěť je neplatná)

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.