Indiánka

Dobrý den, mám dotaz, zda můžu zabránit styku mých dcer s bývalou tchýní.

Bývalá tchyně mi vyhrožuje soudy o úpravu styku s mými dcerami. Nedávno jsem zjistila, že mě před dcerami nevybíravě pomlouvá, mluví o mě i mém příteli sprostě. Má v takovémto případě nějakou šanci, že soud vyhraje? Děti od ní chodí zmatené a zaražené, špatně v noci spí. Děkuji za odpovědi.
Doplňuji:
Vím, že zákon o rodině na případy,kdy se prarodič o jednom rodiči,nebo o jeho příteli,či o členech rodiny nevhodně vyjadřuje,pomlouvá jej,mluví sprostě,pamatu­je.V takovém případě soud styk s prarodičem zakáže.Jednou jsem to našla na netu,ale teď to zaboha neumím najít :(

Nejlepší odpověď
anonym

Zkuste si přečíst tohle.Jisté je,že je to smutné.Prarodiče ani vy a hlavně děti to nebudou mít lehké,dojde-li k soudu.

Zdroj: http://www.az­rodina.cz/2685-styk-deti-s-prarodici

Další odpovědi
Drap

Nedá se dost dobře odhadnout. Soudy se řídí podle paragrafů, a ty jak známo, jsou dosti zakroucené, takže ztěží se dá odhadnout rozhodnutí soudu.V každém případě bych doporučil právníka

Michal Kole

Ještě je otázka zda to dcery budou respektovat.

Pokud jsou od ní zmatené tak možná budou reagovat „neadekvátně“, budou dělat „blbosti“, které nelze logicky vysvětlit a vy budete mít na krku maření úředního rozhodnutí.

Sám mám zkušenost:

Když si táta našel milenku a odstěhoval se za ní. Mě se z jeho mobilu podařilo na ní dostat číslo a psal jsem ji několik nepěkných SMS za den. Taky mě vyhrožovala Policií, ale táta mě měl asi ještě rád tak se od ní odstěhoval.

Píšu to jen proto, že jsem se nedokázal nad věc vznést a řešit to s nadhledem, ale řešil jsem to „pubertálně“.

Andělé

Barbakan píše,že možná má bývalá tchýně pravdu. I kdyby jí měla,nemá přeci právo před dětmi o jejich matce ošklivě mluvit. At je to jak chce,mohla už jaksi dospět,ne? Vylévat si vztek na dětech je ubohé,ubližuje tím hl.jim.A to si děti nezaslouží!!! Ovlivnuje je to do budoucna.
Já bych Vám doporučila se poradit s právníkem. Trvala bych na tom,že pokud chce vidět děti,tak ano,ale bude slušná a nebude o Vás špatně mluvit.
Hodně štěstí a trpělivosti…:-)

anonym

Jde o to,jestli bývalá tchýně nemá tak trochu pravdu.Aspoň v něčem! Osobně bych neznemožňoval styk babíčky s vnoučaty.Mohou snad za to,že jste se rozvedla či odešla od manžela a otce svých dětí?!

Indiánka

Víte,moje děti nemají zapotřebí poslouchat,jak jejich babička říká o jejich mámě,že je kur..a o jejím příteli,že je ubožák. Tohle si ani já,ani děti,ani přítel nezasloužíme.