svandik

Ze zdravotních důvodů nemůžu mít řidičák. Poradíte, čím se dá jezdit na silnici bez řidičského průkazu?

Dobrý den, mam dotaz nebo spíš prozbu. Ze zdravotních důvodu nemůžu mít řidičák a chtěl bych poradit čím se dá jezdit bez řidičáku po silnici například elektrický skútr, tříkolku, atd. prosím o konkretní typy v ceně do 45000 děkuji. S pozdravem Švanda Jiří

Dobrý den, mam dotaz nebo spíš prozbu. Ze zdravotních důvodu nemůžu mít řidičák a chtěl bych poradit čím se dá jezdit b

Nejlepší odpověď
Agneta

Kolo s elektrickou podporou:D
Jde to pořídit i jako tříkolku.

Další odpovědi
led

Na ceste môžte použiť bez vodičského preukazu:
1 – Motorové vozidlo, ktorého konštrukčná rýchlosť neprekračuje rýchlosť 25km/hod a jeho konštrukcia spĺňa technické požiadavky pre jazdu po ceste.
2 – Bezmotorové vozdlo – bicykel, trojkolka, ktorého konštrukcia spĺňa technické požiadavky pre jazdu po ceste.
3 – experimentálne vozidlo, ktorého konštrukcia spĺňa technické požiadavky pre jazdu po ceste.
Výber vozidla treba prispôsobiť aj zdravotnému stavu vodiča. Veď napríklad vodičovi s problémami nôh (prepáčte za prirovnanie), nemôžme ponúkať bicykel, ale trojkolku, buď na ručný, alebo motorový pohon použiť môže.

anonym

Pane Švanda, když jsem byla loni na Zahradě Čech, měli tam nádherá elektrokola, k nerozeznání od skútru, tam byla asi za 21 000,– a byla úplně bombová. Koukala jsem, jestli někde nejsou na netu, nenašla jsem, zkuste pohledat, určitě tam budou letos taky, nějaký odkaz Vám posílám, je to podobné
http://www.ioc­p.cz/product/e­lektrokolo-elektropower-prince-motokolo-akce-doprava-po-cr-zdarma-10060/

arygnoc

koňský poťah?

😉

anonym

Velmi, opravdu velmi vtipná odpověď, řekla bych, taková na úrovni, že? Ostatně, jako vždy :-O

anonym

Myslím arygnoc

arygnoc

nemysli.
koňský poťah je účastník cestnej premávky (nemotorové vozidlo).
a netreba na neho vodičský preukaz.

😉