AJUNKA

Dobrý den, mám dlouhodobě otoky nohou a nyní i rukou a břicha. Byla jsem poslána na cévní vyšetření a ECHO.

Oboje prý bylo v pořádku. Cévní Dr napsala do zprávy , že by bylo vhodné jít na endo. vyšetření. Obvodní lékařka mi odmítla dát doporučení.Užívám trvale léky proti boleti a také mám často záněty. Co asi prosím Vás může být příčinou otoků a jak má postupovat? Děkuji.
Doplňuji:
Ve zprávě od cévní lékařky bylo napsáno, vhodné jít na endokrinologické a nefrologické vyšetření.Dopo­ručení jsem nedostala a byl mi udělán pouze odběr krve na štítnou žlázu.

Nejlepší odpověď
Nikkol

Endokrinologické – vyšetření hormonů štítné žlázy. To je vyšetření krve a sono štítné žlázy.
nefrologické – vyšetření ledvin.
Být vámi objednám se na oboje. I bez doporučení.

Další odpovědi
pusinka50

Z vyšetření krve se pozná v jakém stavu je štítná žláza. Nemáte ty otoky jako vedlejší účinek vašich léků? Doporučuji také vyšetření-sono-ledvin.

greycell

Doporučil bych, bezpodmínečně, změnit praktického lékaře a nesnažit se Vaše popisované problémy řešit samoléčbou a radami na dálku. Pravděpodobně si tím zachráníte život.

mosoj

Endo čeho ?

MrGandy

http://www.li­vedoctor.cz/