Eli123456789

Je normální tlak u 8 letého syna 98/63 a puls 80?

Dobry den mam 8 leteho syna a dnes jsem mu merila tlak a mel 98 63 a puls 80 je to normalni??Dekuji predem za odpoved.

Nejlepší odpověď
freek_zr

Upřímně řečeno, ten horní mi přijde malý ale nevím jak je to u dětí… Spíše mne zaráží že ohledně zdravotního stavu svého dítěte kontaktujete toto velice fundované médium… nechci se nikoho dotknout, ale já bych spíše zamířil k pediatrovi.

Další odpovědi
anonym

freek_zr → jo, taky mne fascinuje, že někdo, kdo má o svého syna (evidentně) strach *) se ptá na netu naprosto neznámých lidí (s ´kdovíjakým´ vzděláním**) na zdravotní stav ´toho´ syna – a nevíc neuvede spoustu (možná) podstatných informací…!!!
___
*) logické je zeptat se lékaře, který zdravotní stav toho ´mladého´ zná (a nebo si jej může najít v kartě!)
**) i kdyby se tady – mezi ´rádci´, nalézal naprosto zázračný lékař, nedovolil by si takto stanovit diagnózu, tím méně prognózu či léčbu!!!
___
Co tě – „Eli123456789“ – vede k takovémuto dotazu???

marci1

Děti mají nižší tlak a vyšší tep, než dospělí. Novorozenci mají třeba tlak 80/45.
Normální to je ( pokud nemá žádné problémy ), ale každopádně je nutné pro rodiče, aby byli ve stálém styku s pediatrem a byl o těchto výsledcích informován.
http://tensoval­.cz/hodnoty-krevniho-tlaku.php?utm_sou­rce=google&ut­m_medium=cpc&ut­m_campaign=cz-tensoval-search
https://cs-cz.facebook.com/per­malink.php?sto­ry_fbid=179181922185316&­id=341265978045
http://www.ro­dina.cz/scrip­ts/diskuse/no­vep_tree.asp?a­ll=yes&id=153057­54&typ=0
Doplňuji:
Omlouvám se, za špatně vložený druhý odkaz. Děkuji. 🙂