mokusle.1990

dobry den mam 7 tydeni kotatko sem zacatecnik.kdo pomuze nebo poradi z vychovou.email mokusle.1990@seznam.cz

Nejlepší odpověď
anonym

Takhle „staré“ koťátko je úplné kočičí miminko. To je vlastně výhoda, protože kotínek ještě nestačil získat nějaké nepříjemné zlozvyky a je jen na tobě, jak si koťátko vychováš. Úplný začátečník by měl nějaké základní informace načerpat ještě před přinesením kotěte domů, ale na druhou stranu výchova kočky není mozková chirurgie a zvládne to i laik. Na netu je mnoho kočičích poraden a chatů i spousta užitečných stránek. Kotě v každém případě potřebuje odčervit (v lékárně nebo veterináře ti prodají tablety a poradí) a potom ho musíš nechat očkovat proti některým kočičím nemocem.

Další odpovědi
Pájo

Jsi připojená k interntu (a to je polovina tvého vítězství)… kdyby se ti snad nikdo neozval emailem, studuj si po chvilkách informace dostupné např. zde:
https://www.go­ogle.cz/search?q=m%C3%A1­m+kot%C4%9B&i­e=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=or­g.mozilla:cs:of­ficial&client=fi­refox-a

huxa

Kočky nejsou jakou psi. Většina z nich nepotřebuje výchovu, akorát aby jejich „opatrovník“ měl „čisté srdce“ a „čistou mysl“-starat se jako, kdyby to byl tobě rovný tvor, nijak neomezovat, …

Sůwa

Doporučuji hned od začátku koťěti „vymezit mantinely“, hlavně mu nedovolit žebrání lidské potravy. Jinak většinu důležitých informací čerpám z knihy Davida Taylora „Péče o kočku“, ale jistě je i řada další vhodné litaretury.

anonym

.. dobre papani…, ciste misticky na jidlo i piti …cisty pelisek …, cisty zachudek .., za kazde vycurani a kakani chvalit .., ne trestat ! .. nejakou mysku na hrani ( nemusi byt ani ziva , to necham na vas ) ..a pak bude spokojena jak kocicka, tak i majitelka .. -iv-

Sůwa

  • iv-II. – já chválila za kakání tak moc, až mi kocourek pro radost vyrobil tři hovínka na gauči a čekal zas na pochvalu. Dočkal se, ale už to nikdy neudělal. Byl to od něj dárek k Novému roku…(teď jsem prozradila naše rodinné tajemnství, takže PŠT )

anonym

:)) hovinko jako hovinko !!
a to vase tajemstvi tu budete mit v odkazech cely pristi rok .. na to tady mame specialistu !! :)