Vašek123

Mám 2 dvd-rom jedna sata druhá ata, je sata rychlejší jak ata?

Dobrý den, mám 2 dvd-rom jedna sata druhá ata je sata rychlejší jak ata ? :) děkuji za odpověd ;)

Odpovědi
Dochy

sata je obecně rychlejší rozhraní (neplatí 100%) ale pro DVD-ROM není rozhraní klíčové. Zjisti si typy a porovnej parametry.

anonym

Jak píše Dochy – CD/DVD jsou natolik pomalé, že (P)ATA je naprosto dostačující…
😉

McArthur

Rychlost čtení je stejná u SATA i u PATA verze stejné mechaniky.

Pro připojení k základní desce je u novějších počítačů lepší použít SATA rozhraní.