Dobrý den. Má právo zaměstnavatel zjišťovat u uchazeče zda byl v minulosti souzen a odsouzen?

Nejlepší odpověď
SomeSam

Myslím že si od vás může vyžádat výpis z trestního rejstříku.

Další odpovědi
Hlada

Zaměstnavatel především nemusí příjmout kohokoli. Je pochopitelné, že se snaží o uchazeči zjistit co nejvíce informací. Požadavek na bezúhonnost je docela běžný.

Nyny

Ano, má. Vy však nejste povinen mu tuto informaci poskytnout, ale v tom případě asi nabízené pracovní místo nedostanete.