Dobrý den. Lze cestovním akreditivem přímo platit jako cestovním šekem, nebo na jeho základě lze pouze vybírat peníze?

Odpovědi
beliner

Zdravím, cestovním akreditivem lze pouze vybírat peníze.
Přesný popis cestovního akreditivu je dán
podle §682 obchodního zákoníku takto:
Osobní (cestovní) akreditiv.

Slouží k výběru peněz oprávněnou osobou na základě předložení určitých dokladů.

Vystavující banka v něm zmocňuje jinou banku, aby na její účet provedla (nebo prováděla) výplatu stanovené částky. Jedná se o funkci podobnou cestovním šekům.

S pozdravem
Lukáš Vojtek