Rosy

Dobrý den, kolik unese tak tažný hafling?? Chtěla bych na mou klisničku posadit tátu který má 120kg.

Nejlepší odpověď
anonym

Jejej!Ale zase takový rytíř v brnění taky jel do boje na koni.Nejsem koňák,ale snad chvilku..Mně by ho teda bylo líto.

Další odpovědi
anonym

Haflingové jsou menšího vzrůstu,ale dvou typů.Jsou lehčí typy, do kterých byl kdysi vkřížen arabský kůň a takoví se používají hlavně k jízdě pod sedlem,skijo¨ringu a jako soumaři.Tohoto typu se dnes vyskytuje víc,tak předpokládám,že takového máš. 12O kg není zrovna málo,záleží samozřejmě jaké máš sedlo-pokud westernové-to není zrovna nejlehčí a co chcete s koníkem i tatínkem podnikat.Na krátkou vzdálenost v kroku,max.lehkém klusu a dobrém terénu by se nemělo nic stát.K poznámkách o rytířích v brnění -viděli jste někde na hradě brnění? Dnešní chlap by se do něj nevešel a používali se koně težkého typuSocha Žižky nebo Sv.Václava také nesedí na poloníkovi.Pře­dlohou byl tuším moravskoslezký Belgický kůň.:D

Drap

Chudák kobylka......­......ale měla by to unést, záleží také nas tom, jak je zvyklá

anonym

A nechcete to udelat obracene ? 🙂
P.S. Prominte. -iv-