Avatar uživatele
anonym

Dobrý den, kdysi jsem blbec půjčil peníze, mám na to smlouvu, dal jsem na internet že směnku prodám,

ozval se mi z Olomouce člověk, že směnku koupí ať přijedu, nechce nic poslat předem a prý mi dá 50%. Co je zase toto za podvod:-)? Vůbec ho nezajímá kdo to je atd…prý zajdem k notáři a hned mě vyplatí…Díky
Doplňuji:
Jde mi spíš o to, jakou mám záruku že mi nějaký peníze dá až přijeu až do Olomouce, běžně se pohledávky prodávají za 10–20% a ne za 50% jak mi nabízí.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? rynek878, chudst před 4595 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
baghira

Tak zaprvé je nutné rozlišovat mezi „běžným“ dlužním úpisem a směnkou – jsou tam drobné právnické detaily.

Odprodej dluhu je celkem normální transakce. Pokud to půjde přes notáře, tak by to mělo být OK. Nevím, v čem spatřuješ podvod, v těch 50%? Dluh je v tomto případě zboží, a cena zboží je daná dohodou – tak zkus to prodat někomu, kdo ti dá víc.
Doplňuji:
Záruka peněz: můžete se dohodnout, že platba proběhne v hotovosti při podpisu v přítomnosti notáře, můžete se dohodnout, že kupec složí sjednanou částku do notářské úschovy (na jeho účet) předem, a notář ji pro vás uvolní po podpisu… možnosti jsou.

Cena: 10–20% je obvyklá cena nezajištěných pohledávek. Zajištěná a právně dokonale podložená pohledávka po klientovi, u kterého je pravděpodobnost že zaplatí, se může prodat i za 60%. Takže jestli je to moc nebo málo, to víš nejlíp asi sám :D

Upravil/a: baghira

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

BTW: mezi „běžným“ dlužním úpisem a směnkou nejsou drobné právnické detaily. Směnka je vykonatelná ihned.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Syd

Nevim kde to žijete, ale směnka se normálně „prodává“ za plnou hodnotu (je tam jenom poplatek bance – diskont), a říká se tomu eskont. Jinak jestli ty peníze nepotřebujete narychlo, nevím, proč jí prodávat. Směnka je přece jednoduše a rychle (má vysokou prioritu mezi závazkama dlužníka) soudně vymahatelná.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek