petr chvojka

Kdo by popřípadě dědil po mém nevlastním otci, já nebo jeho synovec?

Doplňuji:
byli manželé,bohužel onemocněl,najednou se objevil synovec a staráse.

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud neni ustanoveno v závěti jinak, v první řadě dědí děti. Až pokud tak neni, může dědit i synovec.

Další odpovědi
anonym

Záleží jestli byli ve svazku manželském (matka s přítelem) nebo jen na psí knížku.
Doplňuji:
děti nevlastního otce jsou v 1. kategorii a mají přednost před tebou.

kubik!

Pokud není v závěti jinak, tak dědí první děti vlastní i nevlastní