nikola1

Dobrý den, kde se prosím žádá o mateřskou popř.rodičovskou?

Nejlepší odpověď
gecco

Žádost o mateřskou ti potvrdí gynekolog a odevzdáš ji svému zaměstnavateli.
O rodičovský příspěvek pak žádáš na příslušném ÚP, doložit musíš OP a RL dítěte.

Další odpovědi
ratava

Vkládám odkaz na stránky, kde to máte pěkně rozepsané, včetně toho, jaké formuláře budete vyplňovat i co za doklady s sebou na úřad:
http://portal­.gov.cz/portal/ob­can/situace/183/187/4­455.html#obsah

Jinak Rodičovský příspěvek na ÚP, mateřskou u svého zaměstnavatele, popř. posledního zaměstnavatele, který ji předá příslušné okresní správě sociálního zabezpečení, Pražské správě sociálního zabezpečení nebo Městské správě sociálního zabezpečení Brno… event. na SSZ sama osobně…

ivzez

Peníze už víte, o mateřskou a rodičovskou dovolenou
požádejte zaměstnavatele. Žádost o rodičovskou
dovolenou doručte před skončením mateřské dovolené.

[Vím o případu, kdy zaměstnavatel matce po skončení mateřské dovolené
zrušil pracovní poměr, Protože nedoručila písemnou žádost o RD, vedl její
nepřítomnost jako neomluvenou absenci a následně jí zaslal zrušení.]