Dobrý den, jsme v pronajatém bytě a majitelka za nás neplatí náklady na bydlení, které jí pravidelně platíme každý měsíc

nájemníci

Nejlepší odpověď
Drap

Být tebou, tak už si hledám jiné bydlení, protože může dojít k odpojení, elektřiny, vody, plynu a tepla.
V tomto případě je rozhodující jak zní smlouva

Další odpovědi
Hykam

Pokud je pronajímatel opravdu majitelem bytu, je to jeho problém, náklady budou vymáhány na majiteli bytu. Vy by jste si měli ve vlastním zájmu nechávat potvrdit každou platbu za nájem.

anonym

Dobrý den. Důležité je, jak máte uzavřenou nájemní smlouvu.
Pokud majitelka bytu za náklady neplatí, může Vám být pravděpodobně odpojena elektřina, voda a plyn. V tom případě se budete muset s majitelkou domluvit, žádat po ní uhrazení dlužných částek a dohodnout podmínky, za jakých budete řešit tyto problémy do budoucna. Ideální by bylo, kdybyste si mohli tyto náklady hradit sami a majitelce platit jako nájemné zbývající částku. S tím však ona nebude nejspíš souhlasit.
Pokud v jakémkoli bodě možnost dohody selže, sháněla bych si urychleně jiné bydlení.

tazatelka

Záleží na tom, máte-li písemnou smlouvu o tom, že náklady bude platit ona. A také nějaká potvrzení, že jste jí pronájem poslali. Pokud máte čisté svědomí a hlavně stvrzenky o platbách, můžete být vklidu, Vám se nic nestane. Ale hledat nové bydlení by se asi vyplatilo, protože pokud by v bytě vypnuli veškeré energie, nedejbože vodu, co byste tam ještě pohledávali.