Dobrý den jsem po mentální anorexii a stále mi dělá problém udržet si váhu.

Dobrý den jsem po mentální anorexii a stále mi dělá problém udržet si váhu. Je mi 17 let měřím 162cm a vážím 46 většinou i více, ale stále mám podváhu. Poraďte mi prosím jak sestavit správný jídelníček. Jsem vegetariánka, ale jím ryby. Prosím jsem už zoufalá a nechci opět do nemocnice.

Nejlepší odpověď
kropitko

Musíš baštit a ta váha není zase tak hrozná,já měřím 169 cm a když jsem se v 18 letech vdávala,tak jsem vážila 49 kilo a žádnou mentální anorexií jsem netrpěla. Pak jsem leta i po porodech vážila max 55 kilo(hodně jsem sportovala,měla jsem spíš sportovní postavu) V poslední době mám rozházený metabolismus,když mám nervy nejím,pak mám klidně zase těch 55 kg ,no a pak jsem v klidu a mám klidně i 70 kg. No hlavně se pokus jíst pravidelně,zdra­vě,hodně sportovat a zároveň se nauč i odpočívat. Do nemocnice nemusíš,stačí se poradit s nějakým dietologem,který ti upravý jídelníček,sa­mozřejmě,že ho pak budeš muset dodržovat.

Další odpovědi
martina1

Chtělo by to zajít k Nutriční terapeutce.Ve vašem případě se jídelníček musí sestavit hodně opatrně a přihlédnout se musí především k laboratorním výsledkům.Váš organismus dostal"šok" a teď mu nesmíte připravit další.Normálně bych vám doporučila zařadit dostatek bílkovin,ale vaše ledviny byly asi hodně dlouho vystaveny nízkým hodnotám a proto je musíte zatěžovat pomalu.Jakove­getariánka se naučte připravovat pokrmy ze sójy,tofu,sýrů a mléčných výrobků.Vhodné jsou lehré saláty doplněny tofu.Zařaďte hodně"masitých"jí­delKarbanátky,se­kanou,těstovi­ny s boloňskou omáčkou,…ve Vašem případě ze sojového masa.Můžete si taky v lékarně koupit Nutridrinky.Jsou cenově náročnější,ale dodají vám potřebné minerály a výživové hodnoty.
Ale lepší je Nutriční terapeutka,mají poradny v každé nemocnici.

iwetax

Snad vás dali do péče nějakých specialitů. Zajděte k lékaři.

BENYTA

tak mě napadlo,že jsme na tom podobně,dlouhodobě jsem trpěla podváhou – trpěla je správné sloveso,protože tělu škodí jak nadváha,tak i podváha – až před cca 4 lety jsem začala jíst vysloveně nezdravě,zhruba půl roku,váha hned vyskočila na rozumnou mez,a ted v klidu zase chroupu zeleninu,protože vím,že kdykoli můžu přibrat.
Ten správný jídelníček,který hledáš tady,ti musí sestavit odborník,který zná tvou diagnozu,nemůže ti to střílet jen tak někdo od boku podle sebe!
Aby ses úplně uzdravila,musíš pochopit,že 162/46 je NEZDRAVÉ!Stačí se kouknout na BMI index,at ti aspon začíná dvojkou,to ti moc přeju!

vyneve

i když vegetariánka- nezapomeneme teda na hodně těstovin, případně na nějakou čokoládku, sladkost, polét salátek olejem,… -ze zeleniny ani ovoce člověk nepřibere!

kamarádka měla anorexii a pořád hlídá váhu…ale mohu vám říct- vypadá to hrozně, když je holka vyhublá. takže nemějte z „normálních“ kg strach, naopak, bude vám to slušet

ReHu

Doporučuji ti proteiny – Protein Powder od Nutrilite. je velice kvalitní, čistší jsem na trhu v ČR nenašla. Od Nutrilite je ze soji, a soja má nejkvalitnější proteiny. Protein je důležitý, podporuje růst svalové hmoty. Svaly jsou těžší než tuk, proto budeš mít váhu ale ne tuky. Dobrý je také pohyb. Obecně řečeno, urychluje metabolismu i trávení. Pokud budeš dobře trávit, tělo zpracuje z potravin více užitečných látek.
Pokud chceš přibrat, neznamená to nacpat se smaženými jídly či sladkosti. Znamená to držet SPRÁVNÝ stravovací režim.
Nutridrinky z lékárny tě moc nezasytí.
Ozvi se případně na mail.

Doomtrooper

Na těchto stránkách nabízejí bezplatné poradenství: www.hubnete.cz/we­llnessprodukt
Sice je v názvu hubněte, ale mají programy i na udržení váhy nebo na přibraní. Stačí vyplnit formulář „Analýza vašeho těla“ a po té se s Tebou spojí osobní poradce.

Zdroj: www.hubnete.cz/we­llnessprodukt