slevin

dobry den.jsem osvc a platim si zdrav i soc pojisteni,zaklad je 1890+100,–kc,jsem povinen…

zaplatit v prosinci,kdyz jsem v mesici listopadu omarodil?dekuji za odpoved.p.s.neptam se na povinne pojisteni zdrav-1748,–kc

Odpovědi
ivzez

Stát hradí zdravotní pojištění za osoby pobírající nemocenské.
Jestli budete po celý prosinec pobírat nemocenské (nutno doložit pojišťovně),
neměl byste zdravotní pojištění hradit.

U sociálního pojištění si nejsem jista, mám dojem, že tam se to stanoví podle stavu na začátku měsíce (zkuste si zavolat na OSSZ).