polda75

Dobrý den,jsem na mateřské dovolené,máme 2děti manžel byl 6 měsíců na uřadu práce a 6měsíců zaměstnán.Vrátí nám daně?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Málo informací.
Pokud byl 6 měsíců zaměstnán, tak platil zálohy na daň? Neměl jen srážkovou daň?

Další odpovědi
panenka

Potřebovala bych více informací kolik váš manžel měl vydělek za rok 2010 abych vám mohla odpovědět.Jinak pokud jste na mateřské a váš příjem nepřesahuje 68000 kč tak na vás manžel může uplatnit slevu na dani ve výši 24840 Kč a na každé dítě 11604 kč.

Zde jsem vám ještě našla odpověd od Standy tak si jí přečtite a mrknite do jeho odkazu

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/mam-narok-na-vraceni-dani

standa

Daň může být vrácena ve vašem případě ze dvou důvodů:

  1. v případě, že zaměstnavatel z manželovy mzdy vůbec nějakou daň odvedl…, tak poté uplatnění slevy na poplatníka nebo slevy na manželku
  • což není jisté, protože kromě neznámé výše mzdy není z otázky zřejmé, zda manžel podepsal u zaměstnavatele tzv. růžové prohlášení, které by mohlo opravňovat zaměstnavatele uplatňovat slevu na poplatníka, případně slevu na děti již během roku → a pak by výsledná daň v jednotlivých měsících mohla být docela nízká nebo žádná a stát by neměl co vracet
  1. nebo formou tzv. daňového bonusu, tj. uplatnění slevy na děti
  • tuto slevu bude moci manžel uplatnit jen v případě, že za těch půl roku měl v úhrnu příjem vyšší než 48.000 Kč
  • předpokládejme, že příjem větší byl a vlastní daňová povinnost byla docela malá, tak pak vznikne nárok na ´daňový bonus´

Ale pro přesné stanovení částky, která by vám mohla být eventuálně vrácena, je nutné mít přehled o zdanitelných příjmech od zaměstnavatele manžela.

Nechť si manžel o toto potvrzení požádá a pak se uvidí…, když se pak zeptejte ještě jednou.