England1522

Dobrý den , jednou se chci odstěhovat do jiné země nevím do jaké DOPORUČTEMI ZEMI.

Nejlepší odpověď
Lucijej

To záleží na spoustě aspektů.....

  • Jaké umíš jazyky?
  • Jaké ti neúvyhovuje počasí?
  • Chceš pracovat v oboru nebo ti je jedno, co budeš dělat?

Další odpovědi
Damiana

Chápu. Někdo je zásady: Všude dobře, tak co doma? Záleží na tvých požadavcích a na tom, čím se chceš živit a co umíš. Máš rodinu nebo jedeš sólo? Jinak se ti povede v Japonsku, Indii nebo v Africe.
Já jsem „jen“ cestovatel. Země Česká, domov můj. 🙂

Protiva

Cookovy ostrovy.
Prý místní obyvatelé mají rádi všechny lidi.

http://www.li­deazeme.cz/cla­nek/kanibalove-maji-radi-lidi

Kohut57

Nemá to logiku, chceš pryč a nevíš kam, víš aspoň proč? Pak bych ti dal radu, takto nevím.

Michal Kole

Buď VLASTENEC a Važ si České republiky. Některá zajímavá místa jsou na na oficiálním webu České republiky – www.czech.cz nebo na stránkách regionálních či městských infocenter.

či na webu České veřejnoprávní televize www.toulavaka­mera.cz

čelsi

no tak ja doporučuji rakousko, protože v něm žiju i já. Nejlépe údolí Gastein.

mojitek

Zkuste Ukrajinu,Uzbe­kistán, Moldávii nebo Rumunsko. Až potom si uvědomíte že doma v Kocourkově je nejlíp 😉

Lenka Jezova

Pokud jste dobrý obchodník a hodláte podnikat, je dobré Německo, pokud chcete podnikat směrem na východ do Ruska, jde to, výdělky zaručené, ale chce to mít vytvořenou jistou síť a připravit se i na gangy cestou. Slovensko kolem Bratislavy je nyní velice rozvinuté, řekla bych, že Slováci jsou šikovnější než Češi a jde to i v jejich zemi vidět, máte to kousek, za Euro a není tam špatně a jazykově se domluvíte i česky, ubytování je levné, ale drahé a to velmi je jídlo. V Polsku se cítí lidé dobře zaměření na souhru s přírodou- koně, ovce, krávy, farmy a samostatný život ale agrární, šikovní a podnikaví obchodníci zde taky uspějí. V Rakousku se dobře žije, pokud jste řádně pracující občan a ctíte naplno svého Bosse a nebude Vám vadit, že musíte dělat vše přesně a konstrukčně, musíte umět ale dobře jazyk a připravit se třeba na to, že jako muž dostanete práci pečovat o starého bohatého Rakušana, nebo i výkopové práce, jako Čech, ovšem , bude záležet, co ovládáte. Pokud ovládáte dobře ekonomii, nebo právo(to byste ale nechtěl z CR, protože tyto oblasti zde mají žně), tak dobře je u Helsinek.Špa­nělsko je teplá země , podobná Floridě, ale krade se zde tedy ve velkém, práce se zde dá najít, lidé jsou usměvaví a veselí a otevření, cítí se zde dobře romové, ..hodně tudy směřují lidé z arabských zemí do Evropy, stejně jako přes Itálii..Tvrdý život, většinou taky na farmě, leč většinou alkoholický – pakliže najdete práci,se dá vést v Ireland, ovšem není to již to, co to bývalo před třeba 10 lety, nebo třeba -UK je země , kde Vás vemou do party mezi jižany, indiány, nebo araby, ale tam musíte makat, makat, makat a makat…trojnásob, než v CR, protože zde je pronájem velmi vysoký ,ve větších městech je dost kriminalita, čili se vyplatí nějaký hostel, kde Vás na pokoji bude 5–6 i více..Tvrdá práce je i ve Finsku, Švédsku, Francii a Švýcarsku, ..U všech uvedených destinací je třeba aspoň částečně rozumět ekonomice, struktuře země, zjistit jací jsou místní obyvatelé a firmy, no a v neposlední řadě, pokud možno skvěle ovládat jazyk. Ač, znám i případy, kdy se člověk sebral a jazyk se naučil z nouze až v uvedené zemi. Pakliže jste exotický typ, doporučuji Itálii, Thajsko a Japonsko. Ovšem zde…je to skutečně již pro cestovatele znalce, ale práce třeba sezonní u moře se najít dá. Ovšem…v dnešní době pro růst osobnosti a začátky podnikání doporučuji Řecko, po tom, co se trhlo z UK, myslím, že plánují tamní lidé a hrdí obyvatelé své země rozvoj své země naplno, aby EU ukázali, že na to mají i bez ní. Pokud tedy chcete někam jet, sedněte, napište si, co umíte, co chcete umět a dokázat a jeďte..hranice jsou otevřené,Japonci pro rozvoj své země taky necestují marně, tak hodně štěstí, nezapomeňte na povinné platby v CR, aby Vás pak po návratu nečekal šok- kriminál, že jste neplatil pojištění a povinné poplatky. Pokud možno si zajistěte v případě bouraček a podobných záležitostí i cestovní a zahraniční zdravotní pojišťění, protože kdyby jste nedejbuh přišel za hranicemi o život, nebo měl vážnou nehodu či úraz, příbuzní by se nedoplatili – to se pojištění vyplatí.Ale připravte se, že budete sám odkázaný sám na sebe a budete muset bojovat i sám ze sebou 🙂., Ale zase hodně se dozvíte a můžete srovnávat s životem v CR. Jo, celebrity a spol většinou jezdí do Ameriky a Canady, ale tam růže nekvetou, jak se píše. USA je tvrdá zem- může se stát, že přijedete, povalí Vás na zem a příbuzní se ani nemusí dovědět, že nežijete.., prostě jiný mrav, ostatně tvrdé USA filmy o tom vypovídají a když byste četl články ze západu, lidé taktéž makají trojnásob pro ten televizní luxus, kdo ale něco umí, je šikovný a má pocit, že CR ho nectí náležitě, má šanci..o zklamáních ale lidé moc nemluví:-)..do Canady, jak zjistili i čeští romové berou jen šikovné lidi a monarchie ví proč to dělá. Všude je nebe stejné a člověk by měl být tam, kde má být. Pokud jste trestanec, nebo máte na krku nějaký podvod, tak dnes neuniknete nikde, protože družicově lze vypátrat každého, pakliže po něm pátrají:-)Díky vyspělosti civilizace, vyspívá i vyhledávací systém problematických osob. Čili šance mizivá…pokud jste ale beztrestný a šikovný člověk, budete šťastný kdekoliv…,ale bacha na tradiční zákeřnou českou závist ☹