honz66

Dobrý den, je v této době když se všichni učí Anglicky je dobré dobře umět Německy? Uvažuji o gympl se zaměřením na Něme

Doplňuji:

  • na Něměcký jazyk. Děkuji

Nejlepší odpověď
Bedy

Angličtina je dnes povinná už od 3. třídy (naše generace ji měla od 4.) a určitě není k zahození umět i druhý jazyk – a němčina určitě není k zahození. Tady se uplatní víc jak francouzština či španělština.

Pokud ti jazyky jsou a baví tě to, tak by to mohla být dobrá volba pro tebe.

Další odpovědi
anonym

Vždy platilo: Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověk!
Samozřejmě, že má smysl učit se němčinu. Pokud půjdeš na gympl, tak se stejně budeš učit dva cizí jazyky. Je samozřejmě třeba se rozhodovat podle toho, co budeš chtít jednou v budoucnu dělat a ve kterých končinách republiky, Evropy nebo světa se budeš mít v plánu pohybovat.

Anuket

Záleží, v kterém směru se chceš uplatnit.

Připomíná mi to nedávnou debatu s kamarádem, když hledal práci. Jelikož bydlí v kraji, kde veškerou práci nabízí Škoda auto (po spojení s VW německá firma, jak víme) – každý se ho ptal jen na znalost němčiny, angličtina tam nikoho příliš nezajímala. No ještěže německy uměl perfektně. 🙂

Je na Tobě, jestli na něj půjdeš. Každopádně, pokud na to máš, zkus to! Určitě ti to dá podstatně více, než klasický český gympl. Jdi do toho!

ostankino

No jistě, v příhraničních oblastech bývá velký zájem o lidi se znalostí němčiny a vlastně i celkově – protože o němčinu není takový zájem na školách, může o ni být větší zájem v nabídkách práce.