mahojakotyc

Je mozno konzumovat iberisky spek ihned, i ked je oznaceny tepelne neopracovane?

Nejlepší odpověď
Drap

Je možno. Tatarák taky neni tepelně opracovaný a jaký je dobrý.

Další odpovědi
gecco

Jo jo…
😉
Jen doplním – zkus taky špek z mangalice – podobně výtečný…

marci1

Samozřejmě. Iberijský špek je uzený studeným kouřem. Kdyby byl zpracován tepelně, „pustil“ by sádlo. Chuť má výbornou. ☺
Pro zajímavost: „Iberijský špek se získává převážně ve Španělsku z vzácného plemene vepřů (černé prase iberijské) .Pašíci se živí žaludy a mají volný výběh.“
http://www.roh­lik.cz/1295027-gornicky-iberijsky-spek