Dobrý den, je možné si dietou, tedy tím, že člověk zhubne, rozhodit si štítnou žlázu a tím si způsobit její hyperfunkci?

Nejlepší odpověď
Děda Louda

Určitě! Osoby podléhající mýtům o zázračných dietách, jež mají způsobit zhubnutí, si obvykle přivodí mnohem větší a závažnější potíže.

Další odpovědi
Rolotr

Sám se domnívám, že prostým zhubnutím k poruše vyrovnaného stavu organismu nedojde. Může k němu dojít, pokud – jak napsal kolega – užíváte neověřené látky, nebo trpíte latentní poruchou štítné žlázy (případně pankreatu atd.) Ovšem hyperfunkce štítné žlázy vždy vede k hubnutí, naopak hypofunkce – nedostatečná funkce je typicky provázená zvýšením váhy. Vše upraví léčba. Pře velký boom prostředků na hubnutí nikdo nevymyslel nic lepšího, než snížit kalorický příjem a zvýšit pohybovou aktivitu /např. nordic walking/, která zvýší hladinu cholesterolu s vysokou denzitou (HDL).