Ladislava197

Dobrý den,je možné když je exek.na plat,sebrat i penize za bolestné?Vím,že nemocen.nemohou vzít.Lada

Dobrý den chtěla jsem se zeptat,jeden muj známí,měl pracovní úraz a potřeboval by vědět,když má exekuci na plat,jestli je možné,že mu ty peníze za bolestné mimi nemocenské mohou sebrat na tu exekuci,děkuji za odpověd Lada

Odpovědi
Mapel

Odpověď není tak jednoduchá. Pro příklad.

Je exekuce na plat a na účet. Zaměstnavatel ponechá ze mzdy nezabavitelné minimum, to je povinen vyplatit zaměstnanci a zytek odvede exekutorovi. Pokud si nezabavitelné minimum nechá polat na účet v exekuci, tak mu exekutor zabaví i tyto peníze. Takže ve výsledku příjde o celou mzdu i když mu zákon přiznává ponechat nezabavitelné minimum.

Toto je ten samý případ. Kdo bude vyplácet, zda je u plátce daná exekuce, kam peníze půjdou a jakým způsobem budou přebírány. Pak se nechá přesně odpovědět.