Dobrý den,je možné,aby fyzická osoba měla možnost nahlížet do trestního záznamu jiné osoby bez jejího vědomí a souhlasu?

Tyto informace ze záznamu poskytuje dalším osobám

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Pokud jde o výpis z rejstříku trestů, tak o ten žádáte sám po předložení dokladu totožnosti. takže zde bych chybu neviděl.
Pokud jste dal výpis RT například zaměstnavateli a ten zneužívá tyto údaje, popř. někdo z pracovníků, který má v výpisu RT přístup, tak se dopouští tr. činu.
V prvé řadě bych to oznámil nadřízenému toho, kdo tak činí a zároveň bych upozornil že zvažuji podání tr. oznámení.

Další odpovědi
Monny

U nás je všechno možné,nenechte si to líbit a podejte na něj trestní oznámení.Příště by si mohl dovolit víc,když to necháte bez povšimnutí.