Dobrý den.Je mi 11 let a chtěla by jsem se zeptat jestli jsem v pubertě.n

Hraju si s hračkami,na vánoce si je přeju,všihni říkají že nejsem,nenadávám,nemluvím sprostě a jsem pořád prý stejná a ještě to každý říká a třeba se raduju a dělám třeba různé věci jako malá,,,kupuji si hračky .nekouřím ani nepiju a tak dále....já nejsrem v pubertě,že ne?mé chovaní se nezměnilo říkají a že jsem ještě dítě a puberta příjde..taky mě třeba baví pohádky a nechodí m ven s kamarády a td..ještě mám na to čas

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Ahojda, puberta se neprojevuje jenom dospíváním v chování, ale i na těle. Takže třeba nemusíš cítit změny v povaze, ale třeba Ti začínají růst prsa, chloupky nebo dostaneš měsíčky - i to k pubertě patří. A bude to signál, že se brzo možná dostaví i nějaké změny v chování, tak Tě to pak možná ani nepřekvapí :o) Ale na někom se puberta ani moc neprojeví, záleží na povaze. Třeba já si nějaké projevy vzdoru ani pořádně nepamatuju, neměla jsem to zapotřebí.
Ale v jedenácti ještě možná máš pár let klid a čas. Tak si pěkně užívej dětství, dokud ho máš hezký a bezstarostný :o) Nic Ti neuteče, jsi šťastná holka a kamarádkám, které se malujou a "loví" kluky, nemáš co závidět. Možná spíš by mohly závidět ony Tobě.

Další odpovědi:

Bronzový

Ahoj, souhlasím s Terryle. Buď ráda, že máš pře sebou ještě alespoň kus dětství. Nikam se nežeň. Je to nejhezčí obdoví, kdy si nemusíš dělat starosti, ať již s čímkoliv..
Připadá mi ale, že v té pubertě vidíš nějakého strašáka. Je to období, které patří k životu, stejně jako období ostatní. Pokud něco pociťuješ, přijmi to a buď za to ráda. Hlavně nezapomínej mít ráda sama sebe....

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 978
Zlatý marci1 806
Zlatý quentos 628
Zlatý iceT 600
Zlatý hanulka11 536
Zlatý panenka 488
Zlatý annas 448
Zlatý led 395
Zlatý venkovan 390
Zlatý gecco 375

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.