Dobrý den.Je mi 11 let a chtěla by jsem se zeptat jestli jsem v pubertě.n

Hraju si s hračkami,na vánoce si je přeju,všihni říkají že nejsem,nenadá­vám,nemluvím sprostě a jsem pořád prý stejná a ještě to každý říká a třeba se raduju a dělám třeba různé věci jako malá,,,kupuji si hračky .nekouřím ani nepiju a tak dále…já nejsrem v pubertě,že ne?mé chovaní se nezměnilo říkají a že jsem ještě dítě a puberta příjde..taky mě třeba baví pohádky a nechodí m ven s kamarády a td..ještě mám na to čas

Nejlepší odpověď
Terryle

Ahojda, puberta se neprojevuje jenom dospíváním v chování, ale i na těle. Takže třeba nemusíš cítit změny v povaze, ale třeba Ti začínají růst prsa, chloupky nebo dostaneš měsíčky – i to k pubertě patří. A bude to signál, že se brzo možná dostaví i nějaké změny v chování, tak Tě to pak možná ani nepřekvapí :o) Ale na někom se puberta ani moc neprojeví, záleží na povaze. Třeba já si nějaké projevy vzdoru ani pořádně nepamatuju, neměla jsem to zapotřebí.
Ale v jedenácti ještě možná máš pár let klid a čas. Tak si pěkně užívej dětství, dokud ho máš hezký a bezstarostný :o) Nic Ti neuteče, jsi šťastná holka a kamarádkám, které se malujou a „loví“ kluky, nemáš co závidět. Možná spíš by mohly závidět ony Tobě.

Další odpovědi
poa.li

Ahoj, souhlasím s Terryle. Buď ráda, že máš pře sebou ještě alespoň kus dětství. Nikam se nežeň. Je to nejhezčí obdoví, kdy si nemusíš dělat starosti, ať již s čímkoliv..
Připadá mi ale, že v té pubertě vidíš nějakého strašáka. Je to období, které patří k životu, stejně jako období ostatní. Pokud něco pociťuješ, přijmi to a buď za to ráda. Hlavně nezapomínej mít ráda sama sebe…