Neguš

Dobrý den! Jaký je váš názor na možnost,že nová čes.vláda(a celá politic.garni­tura)sníží míru korupce a nehospodárnost.

Nehospodárností myslím např.předražené stát.zakázky,ne­průhhledná výběrová řízení a plýtvání penězi vůbec.Jak snadné je pořídit si nové zařízení,ale udržovat staré v dobrém techn.stavu,k tomu se nikdo nemá.

Nejlepší odpověď
vagra

Neguši.Takové populistické sliby přece má ve svém programu každá strana a možnost,že je dodrží je velice malá,řekl bych nicotná.Ty výbuchy rozhodnosti/snížíme míru korupce a nehospodárnos­ti/nesmíte brát až tak vážně a už vůbec ne jako pokus o skutečnou snahu,ale jako prostředek,jak se dostat nejsnadněji k moci.
Prozatím vždycky,zůstalo jenom u slibů.
Naopak.Mnozí ti aktivní kandidáti,jdou do volebního boje jenom proto,aby se mohli/pokud už tak nečiní/začít chovat nehospodárně a korupčně.Pokud se na to příjde,jsou přece chráněni imunitou a k tomu/jako bonus/mají poslanecký,či jiný plat.
Z cizího krev neteče a pod svícnem největší tma!Moc hezká,česká přísloví.
Neodpustím si ještě jedno-inovované:
Vždyť o prachy,jde vždycky až na prvním místě!
Jak tohle může dopadnout…?! :)

Další odpovědi
roxy52

Nic snižovat nebudou.Jediný co budou je to,aby měli plný koryta,plný peněženky, nadstandartní bydlení,nadstan­dartní dovolený,atd.Už jim nevěřím ani slovo a volit už nikdy nepůjdu.Je to jenom šaškárna a stejně si všechno dělají jen ke svému pohodlí.Pokud můžu poprosit,nevym­louvejte mě nikdo tenhle můj názor.Stejně ho nezměním.Dˇ.

Bumbes

Pokud se okolo vlády, ve vládě a v legislativě budou pohybovat Kalousek, Benda, Julínek & Šnajdr, Bém a podobní zprofanovaní tuneláři-profesionálové, nemám pocit, že by mohl nastat nějaký obrat k něčemu lepšímu a spravedlivějšímu.

anonym

ona je to velmi idylická představa, že ten kdo je korumpován se zasadí o snížení míry korupce … snad by to šlo ještě u jednotlivce, ale ne u organizace rozsahu státní správy

interními oběžníky se to jistě nevyřeší,
museli by si na sebe uplést bič – organizaci která by zajišťovala sofistikovanou činnost „agentů provokatérů“ napříč celou státní správou .. protože pouze ta minimální obava z „odhalení“ je tím co drží korupci tak vysoko.
Doplňuji:
… můj soukromý odhad do příštích voleb, je že strana Věci Veřejné změní svůj název na Věci Nemožné

oskar

Já tomu sice moc nevěřím,ale doufejme.