Pokročilý

Dobrý den! Jaký je váš názor na možnost,že nová čes.vláda(a celá politic.garnitura)sníží míru korupce a nehospodárnost.

Nehospodárností myslím např.předražené stát.zakázky,neprůhhledná výběrová řízení a plýtvání penězi vůbec.Jak snadné je pořídit si nové zařízení,ale udržovat staré v dobrém techn.stavu,k tomu se nikdo nemá.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Neguši.Takové populistické sliby přece má ve svém programu každá strana a možnost,že je dodrží je velice malá,řekl bych nicotná.Ty výbuchy rozhodnosti/snížíme míru korupce a nehospodárnosti/nesmíte brát až tak vážně a už vůbec ne jako pokus o skutečnou snahu,ale jako prostředek,jak se dostat nejsnadněji k moci.
Prozatím vždycky,zůstalo jenom u slibů.
Naopak.Mnozí ti aktivní kandidáti,jdou do volebního boje jenom proto,aby se mohli/pokud už tak nečiní/začít chovat nehospodárně a korupčně.Pokud se na to příjde,jsou přece chráněni imunitou a k tomu/jako bonus/mají poslanecký,či jiný plat.
Z cizího krev neteče a pod svícnem největší tma!Moc hezká,česká přísloví.
Neodpustím si ještě jedno-inovované:
Vždyť o prachy,jde vždycky až na prvním místě!
Jak tohle může dopadnout....?! :)

Další odpovědi:

Bronzový

Nic snižovat nebudou.Jediný co budou je to,aby měli plný koryta,plný peněženky, nadstandartní bydlení,nadstandartní dovolený,atd.Už jim nevěřím ani slovo a volit už nikdy nepůjdu.Je to jenom šaškárna a stejně si všechno dělají jen ke svému pohodlí.Pokud můžu poprosit,nevymlouvejte mě nikdo tenhle můj názor.Stejně ho nezměním.Dˇ.

Stříbrný

Pokud se okolo vlády, ve vládě a v legislativě budou pohybovat Kalousek, Benda, Julínek & Šnajdr, Bém a podobní zprofanovaní tuneláři-profesionálové, nemám pocit, že by mohl nastat nějaký obrat k něčemu lepšímu a spravedlivějšímu.

Zlatý

ona je to velmi idylická představa, že ten kdo je korumpován se zasadí o snížení míry korupce ... snad by to šlo ještě u jednotlivce, ale ne u organizace rozsahu státní správy

interními oběžníky se to jistě nevyřeší,
museli by si na sebe uplést bič - organizaci která by zajišťovala sofistikovanou činnost "agentů provokatérů" napříč celou státní správou .. protože pouze ta minimální obava z "odhalení" je tím co drží korupci tak vysoko.
Doplňuji:
... můj soukromý odhad do příštích voleb, je že strana Věci Veřejné změní svůj název na Věci Nemožné

Stříbrný

Já tomu sice moc nevěřím,ale doufejme.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3358
Zlatý Drap 1793
Zlatý led 1450
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1114
Zlatý marci1 1076
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 652

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.