Láďa Varga

Dobrý den jaký je nejmenší povolený vzorek pro letní a zimní pneumatiky

Nejlepší odpověď
sejtanka

letní-1,6
zimní 4mm

Další odpovědi
cukrar

1,6mm
pro všecny pneumatiky na osobním autě.
I ZIMNÍCH!!!!!!!!!
Něco jiného je jízdy za značkou „zimní výbava“ I tam můžete jet na letních pneumatikách vždy se vzorkem nad 1,6mm, ale s řetězy, nebo na zimních se vzorkem minimálně 4mm.....
viz 341/2002 Sb.

VYHLÁŠKA

Ministerstva dopravy a spojů

ze dne 11. července 2002

v platném znění…
přeji sejtance body, klidně jí dejte i za mě, ale nemá pravdu!!!!
mýlí se, nebo si plete pojmy.

Miroslavst

Cukrář má naprostou pravdu.
Minimální hloubka desénu u osobních vozidel je 1,6mm.
Co se týče zimních pneumatik, i zde platí 1,6mm ale nelze na nich jet tam kde je značka zimní výbava, protože ta připouští použití zimní výbavy a ta je buď zimní vzorek 4mm nebo použití sněhových řetězů pokud je však souvislá vrstva sněhu.
Takže můžu jet do oblasti zimní výbava s pneu 1,6mm, ale v kufru musím mít řetězy, které kdyžtak použiji.

Michálek1245

Na zimní pneumatiky jsou to 4 mm, na letní 1,6 mm. Nutno ale podotknout, že ty míry jsou hraniční a nedoporučuji jezdit na takto sjetých pneumatikách. Na tom dezénu je to fakt poznat a zrovna ty zimní pneumatiky jsou v tomhle dost zrádné. Raději více než méně. Jako klidně mějte použité zimní pneu, ale dejte si na ně fakt kvalitní vzorek. Bez něj to nejde. :)