alendariela

Dobrý den, jakou mám prosím podat žádost o svěření nezletilého dítěte do péče, když jsem matka samoživitelka? Dě­kuji

Dobrý den, jakou mám prosím podat žádost o svěření nezletilého dítěte do péče, když jsem matka samoživitelka? Děkuji za odpověď

Odpovědi
anonym

Nejlépe poradí na obecním úřadě, odbor péče o dítě, odbor sociální péče. Tam se dovíš vše, včetně žádosti. Stejně by zjišťovali rodinné poměry apod.

ivzez

Zajděte si na OSPOD nebo do občanské poradny. Na obou místech Vám bezplatně poradí. OSPOD s Vámi sepíše návrh na svěření dítěte do Vaší péče, případně i návrh na výživné. S obojím může pomoci i občanská poradna.

Chcete-li se při jednání nechat zastupovat právníkem, můžete u místně příslušného soudu požádat o přidělení právníka zdarma (budete muset vyplnit žádost a doložit příjmy + majetek). Na bezplatného právníka se zpravidla čeká několik měsíců.