adik97

Jakou byste mi doporučili sekeru na štípání bukového dřeva?

Dobrý den,jakou byste mi doporučíli sekeru na štípání bukového dřeva, špalky o délce 25cm-40cm rozhodují se mezí fiskars x17,a fiskars x 25.Díky za odpověd

Odpovědi
anonym

Jak jsi vysoký a silný???
😉
X17 je pro běžně urostlého nezkušeného člověka ažaž, příliš těžkou a dlouhou sekeru budeš hůře zvládat a jejích předností stejně nevyužiješ.
Navíc – proschlý buk se štípá dobře.
___
Ale – pokud máš v okolí ´slušnou´ půjčovnu, zkus si před koupí sekyru (ideálně obě) půjčit a vlastnoručně vyzkoušet.