Silvie

Dobrý den, jaké jsou právní důsledky, když manželé spolu nežijí ve společné domácnosti?Děkuji

Nejlepší odpověď
anonym

V zásadě dvojí. 1)bez ohledu na trvalé přihlášení k pobytu, které má jen evidenční charakter, má společná domácnost vliv na nárok některých sociálních dávek, dále na zálohy na služby v bytě, které se odvíjí dle počtu osob
a 2) v případě oddělené domácnosti delší než 3 roky, lze toto uplatnit jako jednu z právních podmínek zrychleného rozvodu.Ve starém právu existovala tzv. rozluka od stolu a lože.

Další odpovědi
sejtanka

Každému je fuk jestli spolu žijete,nebo ne,jste dospěláci,můžete si dělat co chcete.Takže žádné.

Fidel

Manžílka si neohlídáte, zadluží se, tak to za předpokladu, že půjde o „běžnou“ částku bude spadat do SJM.

Salvaje

Právní následky čeho?
Jako toho nesoužití? Tak to žádné, nikdo Vás hlídat nebude.

Fidel: A když budou žít spolu, tak se jako zadlužit nemůže? Byste se asi divil :)