Avatar uživatele
Registrovaný

Dobrý den, jaká je promlčecí lhůta podvodu v horní trestní sazbě 12 let po novelizaci trestního zákoníku?

Uvádím horní trestní sazbu, která je mi známa, nevylučuji její změnu v novelizovaném trest. zákoníku.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

10 let !

Paradoxně u vámi zmiňovaného trestného činu novela zkrátila horní hranici trestní sazby ze 12 na 10 let, takže promlčecí doba je posuzována podle písmene "c" § 94/1, tedy ´jen´ deset let...

-----------
§ 94/1.c)
"Uložený trest nelze vykonat po uplynutí promlčecí doby, jež činí deset let, jde-li o odsouzení k trestu odnětí svobody nejméně na pět let(...)"

--------------

§ 250/4 trestního zákoníku platného do 31.12.2009
"Odnětím svobody na pět až dvanáct let bude pachatel potrestán, způsobí-li činem uvedeným v odstavci 1 škodu velkého rozsahu."

§ 205/5.a) nového trestního zákoníku
"Odnětím svobody na pět až deset let bude pachatel potrestán způsobí-li činem uvedeným v odstavci 1 škodu velkého rozsahu(...)

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/trestni-zako nik/cast1h5d2.aspx

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 457
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.