dovahkiin

Dobrý den jak zjistím na kterou látku jsem alergický?

Když si dám jakékoliv pivo tak zrudnu kolem očí.. Zjisitl sem že za to může histamin nebo sulfity(oxid siřičitý)
No a když sem si koupil novej šampon tak jsem měl stejnou alergii.. Jediné společné látky kteoré jsou v pivu i v tom šamponu byly ty sulfity.. Má to někdo taky?
Doplňuji:
Někdy zčervenám někdy ne, třeba si někdy dám dvě piva a nic, a někdy mi stačí 5ml a jsem rudej.. :D

Nejlepší odpověď
klumprt

Já mám ve styku s pivem a šamponem narosto rozdílné reakce. Po pivu jsem žoviální až spavý, zatímco po šamponu (zevní použití) jsem pouze krásnější.
Doplňuji:
Po pivu jsou krásnější ženy v mém okolí, po šamponu já 🙂

Další odpovědi
setapouch

Zajímavé. Co se zdraví týká, asi bych věřil víc doktorovi, než anonymu na Netu. Ale každý to asi máme jinak.

Awe

Ono se ta alergie na pivo a celkově alkohol může rozrůst až na červený nos :D V práci je na to alergický snad každý druhý…

A teď vážně…Co takhle si zajít na vyšetření?Nebo myslíš že ti tady někdo opravdu odpoví?

mosoj

Zajdeš na imunologické oddělení, tam si necháš udělat testy na pokožce, případně i z krve. Výsledek máš cca do 20 min. Z krve o něco déle.