Dobrý den, jak se mohu bránit ve správním řízení proti obvinění z fyzického a verbálního napadení, které jsem nespáchal.

slečna mi nedala přednost, tak jsem ji důrazně domluvil a místo toho aby byla vděčná, že do mě nenarazila měla ještě tu drzost si na mě stěžovat na policii, která postoupila celou věc městskému úřadu

Nejlepší odpověď
chudst

Celkem jednoduche: ma na to slecna svedky? Mate na to vy svedky? Pokud jste tam byli jen sami dva, pak je to tvrzeni proti tvrzeni. Vy muzete tvrdit, ze vam nedala prednost v jizde a nadal jste ji, ona vas muze narknout z fyzickeho a verbalniho napadeni. Pokud nejsou svedkove, tezko se bude neco dokazovat a smetete to pod stul.

Nicmene neznam presne danou situaci, kdy jste vylitl, ale pokud vam nedala prednost a nic se nestalo, stacilo zatroubit. Ridicka vozu by si to uvedomila. Muze se to stat skoro kazdemu, i sebelepsimu ridici – vetsinou v mistech, kde to nezna a kde plati pravidlo prednosti zprava. Rvanim na ni nic nespravite. At uz se nehoda stala ci nestala, akorat si muzete pritizit – viz ted.

Další odpovědi
anonym

MÚ dostává k vyřízení, když to policie vyhodnotí jako přestupek. Součástí podkladů je protokol, kde bude uvedena výpověď slečny, vč. toho kdo odkud jel. O fyzickém napadení by měla být lékařská zpráva.
Braňte se normálně po pravdě, v případě podjatého rozhodnutí máte opravný prostředek k nadřízenému orgánu samosprávy.

HOMER

Přesně tak,chtělo by to trochu víc tolerance(nemyslím pouze u vás,nevím co se tam přesně stalo).Jednou jsem např. stál na parkovišti u nemocnice,přijeli tam dva frajeři,nestáli na vjezdu ani 5 sekund a už na někoho začali volat „jeď ty pičo!“.Jindy si zase na nádraží zjišťuju spoj a u vedlejší přepážky stojí starší paní a pořád se na něco poměrně dlouze vyptává,za ní stojící pán s pokrouceným obličejem nervózně chodí v kruhu a po chvíli se naplno projeví slovy „to je ale p..“.Na druhou stranu,tito a podobní lidé by opravdu potřebovali napomenout,ale nešlo by to slušně?