Avatar uživatele
miláSimča

Dobrý den, jak se mám naučit vnímat?

Předem děkuji za odpověd.
Simonka, 14

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3456 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
marci1

Odpoveď byla označena jako užitečná

Milá Simonko,
nejdříve zkus začít vnímat sebe samu. Změnit vztah k sobě je záležitost dlouhodobá a je často součástí intenzivního psychoterapeu­tického procesu. Schéma vnímání sama sebe se vytvářelo roky, a navíc v období, kdy je psychika člověka nesmírně zranitelná. A mnozí lidé s problémem nízké vlastní hodnoty a sebepodceňování to chtějí změnit za měsíc a diví se, že se jim to nedaří a nic moc se nemění.
Začni si říkat, já jsem silná, sebevědomá, mám své ego, dosáhnu toho hodně, nebudu se ve škole stresovat. Neber vše tak vážně. I když dostaneš ve škole pětku, tak se vlastně nic „nestane“. Pokud si budeš věřit,půjde ti to lépe a beze strachu. Ber všechno s nadhledem a humorem ! Jsme jen jednou na světě, tak ho prožijme v klidu, pohodě a s humorem. 🙂

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?miláSimča Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Vzhledem k tvému předešlému dotazu bych ti doporučil návštěvu psychologa – protože tvé potíže mohou mí několik různých příčin a my je – přes web, těžko odhalíme…
😉
Domluv se s rodiči nebo třídní/m (případně se studijním poradcem, máte-li jej na škole).

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kelt

Na to nejde jednoznačne odpovědět a navíc stručně a srozumitelně. Každý člověk vnímá svými smysly, vidí, slyší cítí, čichá a chutná. Hlavně používáme zrak a sluch. Pokud nemůžeme, používáme hmat. Něco vidíme a určitým způsobem reagujeme, stejně tak reagujeme na zvuk. Musíme ovšem tu informaci správně vyhodnotit. Například když tě zavolá maminka na zmrzlinu, tak za ní poběžíš, ale když vám na zahradě zahradě zařve lev, tak budeš utíkat pryč.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek