pavla14

Jak půl litru 8% octa zředit na koncentraci 0,2% octa?

Dobrý den, jak půl litru 8% octa zředit na koncentraci 0,2% octa? Díky za odpověď.

Nejlepší odpověď
Lamalam

Podle směšovací rovnice nebo podle křížového pravidla.

Mosoj > máš to dobře, ale špatně jsi přečetl zadání. On má půl litru octa a potřebuje ho zředit. Takže to bude 0,5 l octa a 19,5 l vody.

Další odpovědi
JájsemRaibek

K tomu nepotřenuji být ani chemik, ale vystačím si s matematikou a není problém si to spočítat. I pokud bych neuměl počítat, tak jednoduše – půlka (resp. 1:1) je 4%ní roztok, další půlka je 2% atd. :)

mosoj

546 ml vody + 14 ml octa

Emefej

Podle křížového pravidla vychází poměr ředění 1:39.