pompis

Nevíte proč se neotáčí buben u pračky??

dobry den.jak nasadím buben.vymněnil sem gumove těsnení na wirlpool awg 650 na hřídeli uvnitř bubnu.po poskladání spět do puvodního stavu nemohu otáčet bubnem.děje se to jen když namontuju kolo kde je zavěšen řemen a dotáhnu hlavní středoví šroub.prosím poradte.

Odpovědi
Danislava

To je ta pračka asi rozbitá, ne? 🙂

honza19hk

pokud myslíš simerngy u ložiska hřídele bubnu v místě kde to prochází tím křížem tak na nich závada nebude. Podívej se zda máš řemenici na hřídeli správně,zda někde nedrhne,není totiž rovná,když ji otočíš drhne o ten kříž .Dále zda ti něco nespadlo do motoru,tím myslím mezi rotor a stator.Jiný důvod proč by to bylo seklý mě nenapdá.Na to není co zkurvit,pokud zachováš postup montáže.

elektrikář

V prvním případě sundej klínový řemen a skus to protočit rukou Zjistíš zda to drhne u bubnu nebo v motoru. Pak zjisti že mezi buben a nádobu něco nedostalo- Pozor také na šrouby aby jsi nepoužil nějaký delší Záleží jak je pračka stará občas zpuchří gumové o kroužky u ložiska a prášek to zacpe a koroduje ložisko Lépe to zjistí servisák.