Kris tyn

Dobrý den, Jak myslíte že bude reagovat pes od osoby na který je závislí

Dobrý den, Chci se vás zeptat. Brzo se budu stěhovat a babička my chce dát svého psa. Jenže ten pes je na ní závislí. Jak myslíte že ten pes bude reagovat když se od té osoby odtrhne na vždy když bez ní nedá ani ráno.

Nejlepší odpověď
Drap

Může reagovat různě. Každý pes se chová jinak. Záleží i na věku i ja plemeni. Dá se předpokládat, že určitý čas bude tesknit.

Další odpovědi
hanicka.k.cb

Podle mé zkušenosti: Mám psa (fenku), který je na mě asi tak 99% závislý, bohužel s ním mohu trávit max. 1 den týdně, někdy ale jen 1 měsíčně…Zbytek času tráví u známých (bohužel zrovna řešíme dost nelehkou situaci).
Dá se to vyřešit cvičením. Necháte psa v místnosti, zavřete dveře, jakmile začne kňučet, napomenete ho (doporučuji slova jako „ne“, nejlépe se mi osvědčilo „pššt“ a při tom lusknutí prsty, ale musíte to říct rázně, klidně, nesmíte se rozčilovat, podléhat panice nebo stesku a hlavně to nevzdávejte!)­.Nejdřív to zkuste chodit až k němu do místnosti, potom z jiné místnosti (uslyší to i za zavřenými dveřmi) atd. Neni ale potom dobrý za nim jít a pusinkovat ho a říkát „Miláčku, ty si ale šikulka, že si to zvládnul“ atd…
Doporučuji s ním potom hodně chodit ven, odreaguje se a zvykne si na vás, zkrátka a jednoduše si vás zamiluje (nesmíte ho ale nechat pořád dělat si co chce-součástí lásky jsou také pravidla ;)
Určitě tim psovi neublížíte, ba naopak mu pomůžete zbavit se jednoho ze svých strachů a tím si s ním vylepšíte vztah. A nakonec-určitě to nebude naposledy, kdy se pejsek s babičkou uvidí :)
Pokud ještě něco potřebujete, klidně mi napište :D